Trzeci HIT – Hotel Investment Trends

Ponad 350 uczestników wzięło udział w trzeciej edycji konferencji HIT – Hotel Investment Trends Poland & CEE, zorganizowanej przez „Hotelarza”, która odbyła się 30 maja w hotelu Renaissance Airport Poland. To największa konferencja poświęcona inwestycjom hotelarskim i największa platforma networkingowa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Patronem merytorycznym wydarzenia była agencja CBRE, a sponsorami strategicznymi Polski Holding Hotelowy i Samsung. Podczas wieczornej gali ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu na Hotelarskie Inwestycje Roku w kategoriach: Pracownia Projektowania Wnętrz, Biuro Architektoniczne, Inwestycja oraz Inwestor Roku.Konferencję zainaugurowało wystąpienie gościa specjalnego – pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, wiceministra infrastruktury Mikołaja Wilda, który przedstawił perspektywy i szanse dla branży hotelarskiej związane z tą największą inwestycją infrastrukturalną w naszym regionie Europy. Martin Thom, senior director na rynek Niemiec i Europy Środkowo-Wschodniej w CBRE Hotels, przedstawił sytuację na rynku hotelowym w regionie CEE pod kątem osiąganych wyników i perspektyw rozwoju w poszczególnych krajach i głównych miastach. Pięć paneli z udziałem inwestorów, top managerów sieci hotelarskich, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, banków, architektów i projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin związanych z inwestycjami hotelarskimi poświęcone było najważniejszym problemom rynku.

Paneliści dyskutowali o potencjale i wyzwaniach dla rozwoju rynku hotelowego w Polsce i regionie CEE; kosztach budowy hotelu – po ilu latach powinna zwrócić się taka inwestycja w zależności od jej specyfiki; inwestycjach w aparthotele, hostele, akademiki, domy spokojnej starości jako alternatywie dla tradycyjnego hotelu; technologii modułowej – niszy czy przyszłości inwestycji hotelarskim oraz o trendach w projektowaniu pokoi i kosztach z tym związanych (relacja z konferencji HIT na str. 32-43).

Wieczorem odbyła się gala, podczas której po raz drugi rozdano nagrody w konkursie na Hotelarskie Inwestycje Roku. 25-osobowa kapituła składająca się z autorytetów polskiej branży hotelarskiej wybrała zwycięzców w czterech kategoriach. Pracownią Projektowania Wnętrz Roku, po raz drugi, wybrany został Tremend za wnętrza Metropolo by Golden Tulip Kraków i modernizację Novotel Poznań Centrum, Biurem Architektonicznym – JEMS Architekci za Renaissance Airport i Vienna House Mokotów, Inwestorem Roku – Grupa Arche, a Inwestycją – Renaissance Airport Warszawa. W głosowaniu internautów na Inwestycję Roku wygrał hotel Metropolo by Golden Tulip (więcej o Hotelarskich Inwestycjach Roku na str. 24-25, a fotorelacja z gali na str. 66-67)

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *