Ruszył hotel Motel One

W Warszawie otwarty został pierwszy w Polsce hotel pod niemiecką marką Motel One przy ul. Tamka naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina. Oferuje 330 pokoje, otwarte designerskie lobby i garaż podziemny. To szósty hotel otwarty w tym roku w Warszawie. Łącznie wprowadziły na rynek ponad 1 tys. nowych pokoi.

Motel One składa się z dwóch brył: 5-piętrowej od strony Tamki i 11-piętrowej w głębi działki, łącznie z 12,7 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Hotek zlokalizowany jest naprzeciwko popularnego Muzeum Chopina, dlatego polski kompozytor już na wejściu do hotelu „osobiście” wita gości. Dzieło warszawskiego artysty, Mariusza Libela, na ścianie recepcji przedstawia w dużym formacie Fryderyka Chopina wraz z elementami muzycznymi i symbolami Warszawy. Również stoły marki Baxter w holu i strefie One Lounge są opatrzone nadrukami prezentującymi nutniki kompozytora. Wątki muzyczne widoczne są też w hotelowym barze, gdzie wzrok przyciąga ściana za kontuarem: w kolorze czarnym, na wysoki połysk, przypominająca lakier fortepianu, zdobiona złotymi detalami. Hotel zaprojektowany został przez biuro AGK Architekci. Cena za pokój dwuosobowy w lipcu wynosi 300 zł w dni powszednie i 260 zł z weekend.

Dyrektorem hotelu został Bartosz Dobrowolski, poprzednio dyrektor hotelu Best Western Brzeg, a wcześniej związany z hotelami Scandic i Sofitel we Wrocławiu. Inwestorem jest Strabag Real Estate, a obiekt zostanie oddany w dzierżawę Motel One. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 35-40 mln euro. Motel One to sieć nowoczesnych, ekonomicznych hoteli budowanych w centrach miast lub w pobliżu centrów i ważnych punktów komunikacyjnych. Ta niemiecka marka stworzona została w 2000 roku w odpowiedzi na oczekiwania nowej generacji gości szukających tanich hoteli z nowoczesnym designem i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Obecnie działa pod nią ok. 70 hoteli i kolejnych kilkanaście jest w przygotowaniu.

Motel One to szósty hotel otwarty w tym roku w Warszawie po Vienna House i Four Points by Sheraton na Służewcu biurowym, Moxy na Pradze, Puro w centrum i Arche Geologiczna na granicy Ochoty i Włoch.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *