Wybrano dyrektora Gołębiewskiego w Pobierowie. Został nim poprzedni wójt gminy Rewal

Budowa największego hotelu w Polsce, 1100 pokojowego obiektu należącego do Tadeusza Gołębiewskiego w Pobierowie, idzie pełną parą, a otwarcie pierwszej z jego części planowane jest już w przyszłym roku (całość otwarta ma zostać rok później). Dyskusje budzi wybór dyrektora obiektu, którym został były wójt gminy, który sprzedał ziemię pod jego budowę.

Robert Skraburski, który rządził gminą Rewal w latach 2006-2017 doprowadził do sprzedaży 30-hektarowej działki Tadeuszowi Gołębiewskiemu za 50,5 mln zł. Pół roku później Skraburski został odwołany przez premier Beatę Szydło z funkcji wójta z powodu ogromnych długów, w jakie wpadła gmina. Jak pisze „Wyborcza” - w sprawie nieprawidłowości finansowych trwa proces Skraburskiego.

 „Dobór kadry należy do inwestora” – zaznacza jednak Konstanty Oświęcimski, obecny wójt gminy Rewal.

Władze Rewala bronią też samej inwestycji - Plan dopuszcza m.in. zabudowę do wysokości 50 m na 10 procentach całej działki. Cała powierzchnia zabudowy może zająć 20 procent działki. Dodam, że Pobierowo nie jest objęte obszarem Natura 2000. Natura 2000 w naszej gminie rozciąga się od Trzęsacza na wschód – podkreślił Oświęcimski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. 

Zdaniem wójta gminy Rewal inwestycja „zapewni stałe wpływy z podatków i spowoduje większe zainteresowanie całym Wybrzeżem Rewalskim, a nawet sąsiednimi gminami”.

– Co do wielkości, zwracam uwagę, że wiele miejscowości nadmorskich „idzie w górę”, jeśli chodzi o zabudowę, zwłaszcza w pierwszej linii brzegowej. Proszę spojrzeć na Międzyzdroje czy Świnoujście, gdzie powstają obiekty podobnej wielkości – argumentował wójt Rewala, cytowany przez dziennik.

W hotelu poza pokojami zaplanowano również salę kongresową na 4 tys. osób, sale konferencyjne, restauracje oraz miejsca rozrywki dla dzieci. Na zewnątrz znajdować się mają baseny ze słoną i słodką wodą, najdłuższy z nich będzie miał prawie 140 m. Miejsca parkingowe dla wszystkich gości znajdować się będą pod budynkiem.

Pobierowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Według danych z 31 grudnia 2010 r. wieś miała 1102 mieszkańców.

Hotele Gołębiewski to obecnie 4 obiekty w Mikołajkach, Wiśle, Karpaczu i Białymstoku, dysponujące łącznie 2351 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *