Sąsiedzki Novotel Gdańsk Centrum

Novotel Gdańsk Centrum zgodnie z trendami społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju stara się być ważnym i aktywnym członkiem lokalnej społeczności. Hotel zaprosił swoich gości i sąsiadów do wspólnej zabawy w ramach tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów. Spotkanie w „Ogrodzie po sąsiedzku” Novotelu było przeznaczone dla seniorów i wolontariuszy, aby podziękować im za wsparcie i bezinteresowne działania na rzecz lokalnej społeczności.

Dziewczynka z bańkami

Pomysł Dni Sąsiadów narodził się we Francji w 1999 roku, a jego ideą jest angażowanie i integrowanie lokalnej społeczności poprzez wspólne aktywności na świeżym powietrzu. Wspierając tę akcję, a w szczególności honorując tych, którzy na co dzień angażują się w społeczne życie miasta, Novotel Gdańsk Centrum urządził w swoim ogrodzie spotkanie po sąsiedzku, którego gośćmi specjalnymi byli wolontariusze z Klubu Seniora Motława oraz Gdańskiego Centrum Wolontariatu. Wydarzenie było okazją do integracji środowisk biznesowych i publicznych z przedstawicielami trzeciego sektora oraz podkreśleniem jak ważne jest korzystanie z potencjału i możliwości lokalnych działaczy społecznych.

Sadzenie w ogrodzie

Przez całe popołudnie czekał na nich kolorowy piknik - grill i przygotowane specjalnie na tę okazję atrakcje, m.in. FajFy czyli taneczne popołudnie, warsztaty malarskie z marynistycznych pejzaży przeprowadzone przez Barbarę Wypustek, warsztaty rękodzielnicze z Klubem Seniora Motława, a także rozmowy na temat wykorzystania ziół w domowej apteczce w ramach Novotel Urban Garden. Swoje stoisko z produktami organicznymi przygotowała również Kooperatywa Spożywcza Żuławy.

Warsztaty malarskie

Pomysł na wspólne piknikowanie z seniorami i wolontariuszami narodził się na bazie doświadczeń Gdańsk Maratonu, w który trójmiejskie hotele grupy Accor i Orbis zaangażowały się przez ostatnie dwa lata. – Nasze hotele i nasze zespoły były obecne nie tylko w strefie zawodów, ale również na trasie biegu, co pozwoliło spojrzeć na to przedsięwzięcie z szerszej perspektywy. Jedną z naszych najważniejszych obserwacji było to, że zorganizowanie tak ogromnej imprezy nie byłoby możliwe bez wsparcia gdańskich wolontariuszy, również seniorów – mówi Krystian Kubas, kierownik ds. hotelowych Novotel Gdańsk Centrum. – Ich zaangażowanie pokazuje, że niesienie pomocy może być aktywnością wielopokoleniową i jest to niezwykle pozytywne zjawisko, które z dumą wspieramy.

FajFy - łączenie pokoleń

Spotkanie w „Ogrodzie po sąsiedzku” zostało przygotowane wspólnie z partnerami, wśród których znaleźli się: Rada Dzielnicy Śródmieście, Fundacja Nielada Historia, MEWKA – Galeria Społecznie Zaangażowana, Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO, Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańskie Centrum Wolontariatu i Klub Seniora Motława.

Partnerzy w ogrodzie

Idea integracji lokalnej społeczności wpisuje się w DNA marki Novotel, która jest jedną z najbardziej rodzinnych w portfolio grupy Accor i Orbis w Polsce. Hotele poświęcają ludziom szczególną uwagę – gościom, lokalnej społeczności z najbliższej okolicy, zespołom hotelowym. Zaprojektowane są tak, aby sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu, relaksowi – niezależnie od rodzaju pobytu: delegacji, spotkania ze znajomymi, czy wakacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *