Pięciogwiazdkowy Nosalowy Park ruszy już tej zimy

Najnowsza inwestycja Grupy Nosalowy, 139 pokojowy, pięciogwiazdkowy Nosalowy Park Hotel & SPA powstający w rozbudowywanym pałacu Villa Marilor w Zakopanem, pierwszych gości przyjmie już zimą tego roku.

Architektonicznie obiekt czerpie z wzorców zakopiańskiej architektury mieszczańskiej, łącząc styl secesyjny i art deco z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Obiekt zaprojektowany został przez pracownię Kahl-Gaczorek Architekci, a za projekt wnętrz odpowiada Paulina Czurak, Biuro Architektoniczne Ideograf.

Dzięki swej infrastrukturze, szerokiej gamie usług oraz dedykowanej obsłudze concierge Nosalowy Park ma być przeznaczony dla najbardziej wymagających gości, dając możliwość pobytu w luksusie i ciszy, z widokiem na góry, a jednocześnie w samym centrum Zakopanego. Dysponować będzie barami i kawiarniami, dwiema restauracjami, a także przestrzenią biznesową i konferencyjną, strefą fitness, centrum wellness oraz zapleczem spa.

Budynek w którym powstaje hotel położony jest przy ulicy Kościuszki, 500 metrów od Krupówek i posiada bardzo bogatą historię. To właśnie tutaj wypoczywali m.in. Wojciech Kossak, Stanisław Ignacy Witkiewicz czy Tadeusz Boy-Żeleński. W XIX wieku mieścił się tu piękny dworek prof. Ignacego Baranowskiego. Na początku XX wieku na jego miejscu pojawiła się słynna na całą Polskę Villa Marilor, która w wyjątkowy sposób łączyła podhalański styl z nowoczesnymi trendami, stając się miejscem wypoczynku polskiej elity polityczno-kulturalnej – zwłaszcza w okresie XX-lecia międzywojennego. To właśnie do tego okresu nawiązuje nowo powstający obiekt – zarówno architekturą, jak i klimatem.

Podobnie jak wcześniejsze inwestycje Nosalowego Dworu, także Nosalowy Park sprzedawany był w systemie condo i jak podaje inwestor, został skomercjalizowany w zaledwie pięć miesięcy po opublikowaniu oferty. Operator oferował klientom umowy na 10 lat z czynszem 6% netto rocznie (indeksowany o wskaźnik inflacji) i pobytem właścicielskim przez okres 4 tygodni w roku.

Dyrektorem hotelu został Tomasz Bursztynowicz, wcześniej dyrektor operacyjny hoteu Nosalowy Dwór.

Grupa Nosalowy Dwór to polska grupa inwestycyjna z siedemnastoletnią historią na rynku nieruchomości i doświadczeniem w budowie, sprzedaży i zarządzaniu obiektami hotelowymi. Pod zarządem Grupy jest obecnie prawie 450 pokoi hotelowych w Zakopanem. Większość z nich znajduje się w Nosalowy Dwór Resort&SPA, resorcie składającym się z 4 obiektów w standardzie od 3 do 5 gwiazdek i największym na Podhalu centrum konferencyjnym mogącym pomieścić grupy do 2 tys. osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *