Pod Kołobrzegiem ruszył Saltic Resort & Spa. W condo   OTWARCIA

Dziś otwarty został obiekt Saltic Resort & Spa ze 163 apartamentami i prywatną plażą w Grzybowie k. Kołobrzegu. Wszystkie zostały sprzedane w systemie condo (na etapie inwestycji funkcjonował pod nazwą Osada Morska Kołobrzeg). Właścicielem jest firma VG Capital, która w 2021 r. planuje otworzyć Osadę Morską Łeba docelowo z 350 jednostkami.

Saltic Resort & Spa w standardzie 4-gwiazdkowym zlokalizowany jest w pierwszej linii zabudowy, 350 metrów od morza, 3 km od portu w Kołobrzegu. Apartamenty 1-pokojowe mają powierzchnię 18,5 m kw., a 2-pokojowe 30 m kw., każdy posiada ogródek, balkon lub taras oraz miejsce parkingowe. VG Capital sprzedawał apartamenty z gwarancją 8 proc. zwrotu rocznie przez 10 lat.

Na terenie hotelu znajdują się dwa baseny – zewnętrzny z podgrzewaną wodą oraz wewnętrzny w sąsiedztwie jacuzzi i strefy saun. Otwarcie części wewnętrznej nastąpi w połowie września, podobnie jak centrum SPA składającego się z sześciu gabinetów, w których zabiegi wykonywane będą na ekologicznych kosmetykach bazujących na ziołach, kwiatach, owocach i naturalnych olejach. Menu hotelowej restauracji Natura przygotowane jest zgodnie z ideą slow food, bazując na regionalnych, nieprzetworzonych produktach od lokalnych dostawców. Dyrektorem Saltic Resort & Spa został Dariusz Bagiński, przez ostatnie siedem lat dyrektor gastronomii w 5-gwiazdkowym hotelu Havet w Dźwirzynie, a wcześniej przez pięć lat kierownik restauracji w kołobrzeskim hotelu Pro-Vita.

Dyrektorem zarządzającym w warszawskiej firmie deweloperskiej VG Capital jest Emanuel Dalnodar, do niedawna dyrektor generalny sopockiego Sheratona. Do VG Capital dołączył też Grzegorz Jarzębski, prezes zarządu spółki MPM Hotele Spa, do której należą hotele Głęboczek Vine Resort & Spa w Głęboczku i Villa Park Med & Spa w Ciechocinku. Jest on odpowiedzialny za przygotowanie koncepcji segmentu SPA, uwzględniającej profil obiektu, potrzeby gościa resortu oraz za wsparcie projektowe dla zespołu architektonicznego.

Kolejnym obiektem VG Capital ma być Osada Morska Łeba. Planowana jest na 6-hektarowej działce, gdzie powstaną dwa budynki z pełną infrastrukturą hotelową. W pierwszym etapie do użytku oddanych ma zostać 125 apartamentów, strefa SPA  & wellness z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, restauracją, salą konferencyjna i salą zabaw.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *