Wybrano dyrektora hotelu Gołębiewski w Pobierowie. To poprzedni wójt gminy Rewal

Budowa największego hotelu w Polsce, liczącego ok. 1,1 tys. pokoi obiektu należącego do Tadeusza Gołębiewskiego w Pobierowie, idzie pełną parą, a otwarcie pierwszej jego części planowane jest już w przyszłym roku (całość otwarta ma zostać rok później). Dyskusje budzi wybór dyrektora obiektu, którym został były wójt gminy, który sprzedał ziemię pod jego budowę.Robert Skraburski rządził gminą Rewal w latach 2006-2017. W 2017 r. gmina sprzedała 30-hektarową działkę po byłej bazie wojsk rakietowych Tadeuszowi Gołębiewskiemu za 50,5 mln zł. Pół roku później Skraburski został odwołany przez premier Beatę Szydło z powodu ogromnych długów, w jakie wpadła gmina. Został też oskarżony przez prokuraturę o „niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przy zawarciu umowy z parabankami”. Według śledczych gmina miała ponieść szkodę w wysokości 21 mln zł. Na początku roku zaczął się proces w tej sprawie. Obecne władze Rewala bronią samej inwestycji. „Plan dopuszcza m.in. zabudowę do wysokości 50 m na 10 proc. całej działki. Cała powierzchnia zabudowy może zająć 20 proc. działki.

Dodam, że Pobierowo nie jest objęte obszarem Natura 2000” – podkreślił Konstanty Oświęcimski, obecny wójt gminy Rewal, w rozmowie z „GW”. Zdaniem obecnego wójta inwestycja „zapewni stałe wpływy z podatków i spowoduje większe zainteresowanie całym Wybrzeżem Rewalskim, a nawet sąsiednimi gminami”. „Co do wielkości, zwracam uwagę, że wiele miejscowości nadmorskich »idzie w górę«, jeśli chodzi o zabudowę, zwłaszcza w pierwszej linii brzegowej. Proszę spojrzeć na Międzyzdroje czy Świnoujście, gdzie powstają obiekty podobnej wielkości” – argumentuje. Większość pokoi hotelowych będzie miało 60-80 m kw. W 11-piętrowym hotelu zaplanowano m.in. salę kongresową na 2,5 tys. osób, 16 sal konferencyjnych, dwie sale teatralno-kinowe, lodowisko podziemne, dyskotekę, aquapark, korty, boiska, dużą ściankę wspinaczkową, sześciotorową kręgielnię.

Na zewnątrz powstanie strefa rekreacyjna z basenami ze słoną i słodką wodą oraz sztuczną plażą. Nad częścią środkową kompleksu zawisła już wiecha, symbolizująca osiągnięcie stanu surowego otwartego, nad częścią zachodnią zawisnąć ma w sierpniu, a część wschodnia właśnie wyszła z ziemi. Pierwsza część oddana do użytku ma być pod koniec 2020 r., a całość w 2021 r. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Wybrano dyrektora hotelu Gołębiewski w Pobierowie. To poprzedni wójt gminy Rewal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *