World Travel Awards: InterContinental najlepszym hotelem w Polsce, Tobaco – butikowym, Bania – familijnym

Ogłoszono wyniki konkursu World Travel Awards, nazywanego Oscarami branży turystycznej. W Polsce najlepszym hotelem (Poland’s Leading Hotel) wybrany został InterContinental. Nagrody przyznano w siedmiu hotelowych kategoriach.

World Travel Awards to jedna z najważniejszych nagród w branży turystycznej. Zwycięzcy wybierani są przez zarejestrowane grono międzynarodowych ekspertów (przedstawicieli biur turystycznych, travel agentów, organizatorów podróży służbowych, dziennikarzy branżowych itp.). InterContinental o tytuł wiodącego hotelu w Polsce konkurował z warszawskimi hotelami: Bristol, Hilton, Sofitel, Westin i Le Regina, krakowskimi: Pałac Bonerowski i Stary oraz hotelami Arłamów, Narvil, Bania i otwartym zimą Green Mountain & Apartments w Karpaczu. InterContinental został też najlepszym hotelem biznesowym (Poland’s Leading Business Hotel), pokonując Hiltony w Warszawie i Gdańsku, stołeczne Marriott i Regent oraz DoubleTree by Hilton we Wrocławiu, Vienna House Andel’s w Łodzi i Banię w Białce Tatrzańskiej. Z kolei za najlepszy hotel konferencyjny uznano warszawski DoubleTree by Hilton (konkurował z Hiltonem, InterContinentalem i Novotelem Centrum w Warszawie, Zamkiem Biskupim w Janowie Podlaskim i Green Mountain w Karpaczu).

W pozostałych kategoriach wygrały hotele Tobaco w Łodzi – najlepszy hotel butikowy, Bania Thermal & Ski – najlepszy hotel familijny, apartament prezydencki Hiltona Warszawa – Poland’s Leading Hotel Suite i Green Mountain Hotel & Apartments – Poland’s Leading Serviced Apartments. Najlepszym hotelem w Europie po raz ósmy z rzędu został Ciragan Palace Kempinski w Stambule, designerskim – po raz trzeci z rzędu portugalski 1908 Lisboa Hotel, butikowym – portugalski Quinta da Bela Vista Madeira Hotel, luksusowym – Lotte Hotel w Petersburgu, lotniskowym – Hilton Heathrow, a hotelem wellness – austriacki GrandHotel Lienz.

W kategorii Leading Green Hotel wygrał irlandzki Sandymount Hotel z Dublina, a tytuł najlepszego nowego hotelu przyznano InterContinentalowi w Sofii. Z kategorii niehotelowych za najlepszą linię lotniczą uznano Turkish Airlines, ale już w kategorii Business Class wygrał… Aerofłot (i to po raz kolejny), podobnie jak w kategoriach: najlepsza marka lotnicza i najlepsza linia do Azji. Za najlepszą linię low-cost uznano Norwegian, a za najlepsze lotnisko Zurich Airport

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *