Orbis z umową na drugi hotel Mercure w Krakowie   INWESTYCJE

Grupa Orbis zawarła umowę franczyzową z krakowskim deweloperem - firmą Inter-Bud określającą powstanie hotelu, który działać ma pod marką Mercure. Obiekt będzie częścią realizowanej w Krakowie inwestycji Fabryczna City, a jego otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2021.

Mercure Kraków Fabryczna City powstaje na terenie dawnej destylarni Polmos S.A. we wschodniej części Krakowa. Hotel stanowi część inwestycji Kraków Fabryczna City, która składa się z biurowców klasy A wchodzących w skład Fabryczna Office Park, części mieszkalnej oraz dwóch zrewitalizowanych zabytkowych budynków, w których znajdzie się hotel Mercure. Fabryczna Office Park realizowania jest w zielonej certyfikacji BREEAM (poziom „excellent”), co oznacza zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, większą efektywność energetyczną inwestycji, oraz staranny dobór materiałów.

Hotel zaoferuje 3500 m2 powierzchni konferencyjnej, 2000 m2 powierzchni fitness & spa z basenem, parking podziemny, bar i restaurację, Ponadto w budynkach zabytkowych znajdować się będzie sześć kolejnych restauracji, z których jedna będzie dysponowała własnym browarem z piwem warzonym na miejscu.

Właściciel hotelu korzysta także z umowy doradztwa hotelowego oferowanej przez Grupę Orbis.

- Mercure w Krakowie to nasza pierwsza inwestycja hotelowa w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest zabudowa przemysłowa z przełomu lat 20’ i 30’ XIX wieku. Dla tego hotelu potrzebowaliśmy silnej i rozpoznawalnej na całym świecie marki, która będzie jednak na tyle elastyczna, aby móc zachować zabytkową tkankę budynku i jednocześnie pozostawić miejsce na współczesną architekturę, nowoczesne wnętrza i najnowsze rozwiązania technologiczne. Chcemy, aby Mercure Kraków Fabryczna City oferował podróżującym unikalne doświadczenia, bez względu na to czy goście przyjeżdżają w celach służbowych czy turystycznych. – wyjaśnia Stanisław Łukasik, właściciel grupy Inter-Bud.

- Ten hotel będzie posiadał atrakcyjną i konkurencyjną ofertę dla segmentu MICE. Historyczny charakter inwestycji zdecydowanie podkreśli jej wyjątkowość. Czujemy się wyróżnieni i cieszymy się, że grupa Inter-Bud wybrała markę Mercure dla tego projektu. Kraków jest dzisiaj nie tylko ogromnie popularną destynacją turystyczną i biznesową, ale również miastem, który ma swoją markę na poziomie europejskim i światowym. Jesteśmy pewni, że ta inwestycja to tylko początek współpracy obu firm. Na rynku krakowskim jest jeszcze miejsce na nowe, lifestyle’owe marki hotelowe. – dodaje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie Orbis i Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Wielofunkcyjne obiekty (z ang. mixed-use) łączące przestrzeń biurową, usługową i mieszkalną z historią w tle cieszą się rosnącą popularnością wśród deweloperów i inwestorów w Polsce. Za projekt architektoniczny obydwu zabytkowych budynków odpowiada biuro IMB Asymetria.

Należąca do grupy Accor sieć Mercure to hotele kategorii średniej (midscale). Pod tą marką działa obecnie ponad 790 hoteli w ponad 60 krajach na całym świecie. W Polsce działa 21 hoteli Mercure, a kolejne 6 otworzy się do końca 2022 roku. Mercure Kraków Fabryczna City będzie drugim adresem sieci Mercure w Krakowie i dziewiątym hotelem działającym pod jedną z marek grupy Accor w tym mieście.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *