Powstanie druga część kompleksu Lake Hill w Kotlinie Jeleniogórskiej   INWESTYCJE

Nad zalewem Sosnówka między Jelenią Górą a Karpaczem wybudowana zostanie druga część kompleksu Lake Hill, obejmującej dwa kolejne budynki hotelowe. Inwestorem jest Artur Kozieja, który w tym roku uruchomił już pierwszą część kompleksu ze 174 pokojami, również w dwóch budynkach, sprzedanych w systemie condo.

Generalnym wykonawcą inwestycji został wybrany Erbud, który budowę rozpocząć ma w lipcu tego roku i potrwać ma ona do grudnia 2020 roku. Wartość kontraktu to 26,4 mln zł. Erbud był także wykonawcą pierwszej części kompleksu, została ona wybudowana wówczas kosztem 49 mln zł.

Lake Hill to obiekt hotelowy zlokalizowany jest w sąsiedztwie Karkonoszy. Znajdują się w nim m.in. restauracja, strefa medi & SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym oraz zaplecze konferencyjne. Apartamenty z ogródkiem, balkonem lub tarasem i miejscem parkingowym rozmieszczone są w dwóch budynkach. Powierzchnia jenostek jednopokojowych zaczyna się od 25 m kw., a dwupokojowych od 35 m kw. Pokoje sprzedawane są w systemie condo z deklaracją zwrotu w wysokości 8% i umową na 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 10.

Inwestorem Lake Hill Resort & SPA jest Artur Kozieja, założyciel firmy Europlan, która od 2004 r. zajmuje się realizacją deweloperskich projektów komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce. Wcześniej był on bankierem inwestycyjnym w Credit Suisse First Boston, Morgan Stanley oraz Barclays Capital, gdzie odpowiadał za działalność tego banku w Europie Środkowej. Był też, jako mniejszościowy udziałowiec, wiceprezesem zarządu ds. strategii rozwoju i akwizycji w grupie LC Corp Leszka Czarneckiego. W grudniu ubiegłego uruchomił hotele Metropolo by Golden Tulip w Krakowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *