Tak będzie wyglądał Mercure Katowice City Center   INWESTYCJE

W drugim kwartale 2021 roku otwarty ma zostać 268 pokojowy hotel Mercure Katowice City Center, którego koncepcje architektoniczną opracowała katowicka pracownia AIR Jurkowscy Architekci we współpracy z inwestorem. Operatorem obiektu będzie Grupa Orbis, natomiast właścicielem jest UBM Development AG.

Hotel powstanie na miejscu parkingu obok Urzedu Miasta przy.ulicy Młyńskiej.

Obiekt zaoferuje gościom także restaurację Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitness oraz parking podziemny i będzie budowany w zielonej certyfikacji LEED NC.

„Położenie hotelu jest naprawdę wyjątkowe - w pobliżu głównego dworca kolejowego oraz Galerii Katowickiej. Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać w Katowicach. Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestylowego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto. Katowice wyrastają na wiodącą metropolię w południowej części Polski, oferującą nie tylko doskonałe możliwości biznesowe, lecz także inspirujące miejsca na wypady weekendowe i doskonałą scenę artystyczną, zasługujące na znakomicie położony hotel średniej kategorii” - powiedział Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Development AG.

Mercure Katowice City Center będzie trzecim obiektem Accor w Katowicach, zaraz po hotelach funkcjonujących pod marką Novotel i ibis Budget.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *