We Wrocławiu otwarto drugi w Polsce hotel MGallery   OTWARCIA

We Wrocławiu otwarto drugi w Polsce, po Krakowie, hotel działający pod marką MGallery. The Bridge Wroclaw MGallery, który powstał na Ostrowie Tumskim, oferuje 184 pokoje i apartamenty, jego właścicielem jest firma Tacit Investment, a zarządzany będzie przez Grupę Orbis.

To drugi hotel marki MGallery Hotel Collection , po otwartym w marcu tego roku 64 pokojowym Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery.

Wrocławski obiekt poza pokojami i 17 apartamentami gościom udostępnia także industrialną restaurację Craft, oraz Craft Bar z oryginalnymi koktajlami.

Nowoczesną bryłę hotelu tworzą surowe materiały – kamień, żelazo czy beton – które dzięki współczesnemu wzornictwu współgrają z krajobrazem gotyckiej i barokowej architektury Ostrowa Tumskiego. We wnętrzach króluje minimalizm wzbogacony o designerskie dodatki, a klimat tworzą strzeliste okna, wypełniające pomieszczenia naturalnym światłem.

W hotelu znajduje się także m.in. 500-metrowa sala balowa, cztery sale konferencyjne, duża restauracja i garaż podziemny oraz taras widokowy na dachu. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 100 mln zł.

Historia budowy hotelu w tym miejscu jest długa, a plany zmieniały się kilkukrotnie. Działka na której powstał została kupiona jeszcze w 2008 r. za 18 mln zł przez spółkę Mot, ówczesnego właściciela hotelu Rialto w Warszawie. Do 2012 r. spółka miała postawić na niej 5-gwiazdkowy hotel ze 120 pokojami. Jednak już w 2009 r. prace zamarły, a miasto naliczyło 4 mln zł kary za niewywiązanie się z postanowień umowy. W 2011 r. Mot zrewidował plany i ogłosił zamiar budowy 4-gwiazdkowego hotelu ze 187 pokojami, który działać miał pod międzynarodową marką. I tych planów nie udało się jednak zrealizować. W 2012 r. działka zmieniła właściciela, którym został Tacit, zapowiadając wybudowanie 175-pokojowego hotelu w standardzie 4-gwiazdkowym do 2015 r., prace jednak i wówczas nie ruszyły. W 2016 r. spółka ogłosiła plany zbudowania 192-pokojowego hotelu 4-gwiazdkowego i wybrała firmę Strabag na generalnego wykonawcę.

MGalery to należąca do Accor marka posiadająca 100 hoteli butikowych na całym świecie z których każdy inspirowany jest miejscem, w którym się znajduje. Do najbardziej znanych adresów w tej kolekcji należą: Molitor Paris, INK Hotel Amsterdam, Queens Hotel Cheltenham w Anglii, Santa Teresa Hotel Rio de Janeiro, Hotel Lindrum Melbourne w Australii, Muse Bangkok Langsuan w Tajlandii i Hotel des Arts Saigon w Wietnamie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *