Warszawskie hotele z dużymi spadkami średniej ceny, rzeszowskie z dwucyfrowymi wzrostami   WYNIKI RYNKOWE

Średnia cena pokoju hotelowego w Polsce w II kwartale tego roku wynosiła 69 euro. Warszawskie hotele odnotowały najwyższy spośród polskich miast spadek cen w porównaniu z II kwartałem ubiegłego roku, aż o 7%. Najwyższe wzrosty, nawet 10% notowano w Rzeszowie – wynika z analizy przygotowanej przez HRS - globalnego dostawcę usług hotelowych.

Średnia cena za pokój hotelowy w Warszawie w drugim kwartale 2019 wynosiła 81 euro – to 6 euro mniej w porównaniu do drugiego kwartału 2018. HRS odnotował spadki cen także w Gliwicach (7%) oraz w mniejszym stopniu w Poznaniu i Krakowie. Spośród największych polskich miast, najtańszy nocleg znajdziemy w Bydgoszczy (58 euro), a najdroższy (poza stolicą) po raz kolejny w Krakowie (74 euro), Gdańsku (71 euro) i Poznaniu (69 euro). Największy wzrost cen zaobserwowano w Rzeszowie (61 euro, wzrost o 10%) oraz Łodzi (61 euro, wzrost o 8%).

Europa: Największy skok cen w Atenach

W II kwartale tego roku najdroższym miastem według HRS był Zurych z ceną za pokój wynoszącą 190 euro (wzrost o 8%), wyprzedzając Londyn (188 euro, wzrost o 5%). Trzecie miejsce zajął Amsterdam ze stawką 174 euro (spadek o 2%). Największy wzrost cen, wynoszący 19%, odnotowano w Atenach (136 EUR). Podobnie jak w ubiegłym roku, Stambuł utrzymał pozycję najtańszego miasta w Europie, ze stawką 72 euro (spadek o 3%). Największy spadek cen został odnotowany w Moskwie i wyniósł aż 27%. W drugim kwartale 2019 średnia cena za pokój hotelowy w stolicy Rosji wynosiła 94 euro.

Świat: Najdroższe hotele w USA

Najwyższe ceny za pokój hotelowy na świecie, podobnie jak w drugim kwartale 2018, odnotowano w USA w Nowym Jorku (267 euro, wzrost o 6%) i Waszyngtonie (246 euro, wzrost o 12%). Trzecie miejsce zajęło Tokio, ze stawką hotelową 181 EUR (wzrost o 7%). Spośród głównych światowych destynacji największy wzrost zaobserwowano w Bangkoku, aż 23 %, gdzie za pokój płacono średnio 95 euro. Podobnie jak w ubiegłym roku, Kuala Lumpur było najtańszym miastem (60 euro, wzrost o 3%). W Toronto zanotowano najostrzejszy spadek cen, wynoszący aż 12 % - jeden nocleg kosztował 175 euro.

W oszacowaniu uwzględniono wszystkie dokonane za pośrednictwem portalu HRS, nieanulowane rezerwacje hoteli w okresie od 01.04.2019 r. do 30.06.2019 r. oraz w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wybór obejmuje zarówno pokoje jedno-, jak i dwuosobowe, ze śniadaniem oraz bez śniadania, w hotelach kategorii od 1 do 5 gwiazdek. Oszacowaniem objęto miejscowości o odpowiednio dużej liczbie rezerwacji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Warszawskie hotele z dużymi spadkami średniej ceny, rzeszowskie z dwucyfrowymi wzrostami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *