Ostatni długi weekend tego lata. Za ile w M-ikołajkach, za ile w M-ediolanie

Ostatni długi weekend tego lata wypada od 15 do 19 sierpnia – jest więc szansa na wyjazd za miasto lub city break za granicą. Eksperci Bancovo sprawdzili, ile może kosztować wyjazd do wybranych miejsc w kraju i za granicą. Ceny dla dwóch osób w wersji ekonomicznej za 4 dni takiego wyjazdu wahają się od 1100 zł w Mikołajkach a 2300 zł w Mediolanie.

Najbliższy długi weekend wypada od 15 do 19 sierpnia. Biorąc więc jeden dzień wolnego w piątek 16 sierpnia, można cieszyć się 4 dniami odpoczynku i zaplanować krótki wyjazd. Eksperci Bancovo.pl wybrali dwie lokalizacje – jedną w Polsce i drugą za granicą oraz policzyli, ile będzie to kosztowało.

Para, która chce się wybrać na 4-dniowy urlop w środku sezonu w Polsce, musi liczyć się z kosztami od ponad 1100 zł do ponad 5900 zł. Niższa kwota jest najbardziej ekonomicznym wariantem, obejmuje m.in. nocleg w namiocie. W opcji droższej, za 4-dniowy wypad za granicę można zapłacić od ponad 2360 do ponad 6100 zł.

Przy wyliczeniach założono, że na długi weekend wyjeżdżają dwie osoby, pobyt obejmie 3 noclegi, 3 obiady, 3 kolacje z napojami. Para poruszać się będzie z Warszawy pociągiem (a do Mediolanu samolotem), a na wyjeździe skorzysta z podstawowych atrakcji, które dane miejsce oferuje.

Mikołajki

Wyjazdy na Mazury łączą się z dodatkowymi wydatkami na atrakcje typu wypożyczenie kajaków czy rowerku wodnego oraz czarter łódki. Dla przykładu w Mikołajkach zapłacimy od ponad 1100 zł do ponad 5900 zł w zależności, jaki poziom wycieczki sobie zorganizujemy. W wersji ekonomicznej przewidywany jest nocleg na polu namiotowym, w wersji rozbudowanej – w kilkugwiazdkowym hotelu.

Mediolan

Droższą opcją jest oczywiście wyjazd za granicę. Nawet w najbardziej ekonomicznej wersji i przelocie last-minute np. do Mediolanu, długi weekend kosztować nas będzie ponad 2300 zł, a w wersji droższej – ponad 6100 zł. Różnica w tym przypadku wiąże się z wyborem wyższej jakości noclegu czy środka transportu oraz wycieczek z przewodnikiem lub bez.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “Ostatni długi weekend tego lata. Za ile w M-ikołajkach, za ile w M-ediolanie

  1. Ja byłam w tym roku w Mediolanie i teraz trochę żałuję, że nie wziąłem z Bancovo kasy 😀 😀 😀

  2. 6100 zł za dwie osoby na te kilka dni to strasznie dużo… Ale w sumie to Włochy, to pewnie tak jest. A ciekawe jakie opcje splaty w tym Bancovo, bo slyszalam, ze spoko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *