ibis Styles Lublin Stare Miasto w październiku. W klimacie lubelskich legend   INWESTYCJE

 

Hotel ibis Styles Lublin Stare Miasto ze 114 pokojami zostanie otwarty w październiku. Zlokalizowany jest w centrum przy al. Solidarności, nieopodal Starego Miasta. Motywem przewodnim designu są lubelskie legendy.

Hotel zaoferuje osiem sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 760 m kw. oraz dwupoziomową restaurację Legendy Miasta na 120 miejsc, z kuchnią europejską i lokalną z regionalnych produktów. – Hotel będzie przede wszystkim atrakcyjnym miejscem dla organizatorów konferencji, spotkań czy wyjazdów typu „incentives”. Poprzez dbałość o detale, jakość wykończenia wnętrz, design i storytelling całego obiektu, który zainspirowany jest legendami tego miasta, ibis Styles Lublin Stare Miasto będzie atrakcyjnym hotelem dla podróżujących w celach wypoczynkowych oraz dla gości biznesowych — mówi Jarosław Dziak, dyrektor hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto.

Właściciel hotelu ibis Styles Lublin Stare Miasto korzysta z umowy doradztwa hotelowego oferowanej przez Grupę Orbis i Accor. – Budowa hotelu to skomplikowany proces. Na każdym etapie mogą pojawić się problemy czy wątpliwości, które mogą w przyszłości generować dodatkowe koszty nie tylko na etapie budowy hotelu, ale i podczas jego funkcjonowania. Zarówno Orbis, jak i nasz strategiczny inwestor Accor posiada cenne doświadczenie w branży hotelarskiej, portfolio z setkami hoteli, resortów wypoczynkowych na całym świecie oraz wielu ekspertów. Tym wszystkim dzielimy się z inwestorami i właścicielami hoteli – wyjaśnia Małgorzata Miernik, dyrektor ds. projektów franczyzowych z Grupy Orbis i Accor.

Inwestorem i właścicielem obiektu jest firma TBV Hotele, która wcześniej kupiła od Orbisu hotele Mercure w Lublinie i Zamościu (ten drugi działa już jako hotel niezależny Zamojski). TBV jest firmą deweloperską, której głównym zakresem działalności jest realizacja inwestycji budownictwa mieszkaniowego na terenie Lublina oraz Puław. Spółka powstała w 2004 roku.

Lubelski rynek hotelowy rozwija się dynamicznie. Tylko w ostatnich kilku miesiącach otwarte zostały Arche Hotel, Focus Hotel i LubHotel z ok. 260 pokojami, a w 2017 r. Hampton by Hilton ze 121 pokojami. W planach są m.in. Moxy, B&B Hotel i hotel niezależnego w byłym Młynie Krauzego, co razem z ibisem Styles, łącznie daje ok. 460 nowych pokoi. Na rynku, na którym według danych GUS w połowie 2018 r. działało ok. 2,9 tys. pokoi w 31 hotelach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *