Warimpex planuje sprzedać swoje paryskie hotele za ponad 100 mln euro   INWESTYCJE

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG zamierza sprzedać hotele Vienna House Dream Castle i Vienna House Magic Circus w pobliżu Disneyland® Paris. Szczegóły trasakcji zostały już uzgodnione z międzynarodowym inwestorem.

Vienna House Dream Castle

Finalizacja transakcji podlega warunkom typowym dla tego rodzaju operacji dokonywanych we Francji. Każda ostateczna umowa w szczególności podlega pozytywnemu wynikowi procesu konsultacji z pracownikami we Francji. Zakończenie transakcji może być spodziewane jeszcze w tym roku.

Hotele Vienna House Dream Castle i Vienna House Magic Circus zostały zrealizowane wspólnie z UBM Development AG i otwarte w 2004 oraz 2007 roku. Oba 4-gwiazdkowe hotele położone w pobliżu parku rozrywki Disneyland® Paris, oferują łącznie prawie 800 pokoi i ponad 1200m2 powierzchni konferencyjnych. Obaj partnerzy joint venture - Warimpex i UBM - posiadający po 50% udziałów w tym przedsięwzięciu, wynegocjowali z międzynarodowym inwestorem cenę sprzedaży w wysokości przekraczającej 100 milionów EUR. Zawarcie ostatecznych umów i realizacja transakcji są uzależnione od zakończenia procesu konsultacji z pracownikami wymaganego przez prawo francuskie, w trakcie którego nadal mogą wystąpić zmiany.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów w procesie sprzedaży hoteli, które stworzyliśmy bez mała 15 lat temu wspólnie z UBM. Oba doskonale rozwinęły się w ostatnim czasie, a więc nadszedł ten właściwy moment na sprzedaż naszych udziałów. Zgodnie ze strategią naszej działalności przychód z tej sprzedaży przeznaczymy na realizację bieżących projektów deweloperskich oraz na zakup aktywów generujących przepływy pieniężne“, mówi Prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch. 

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki takiemu połączeniu działalności deweloperskiej z zarządzaniem aktywami Warimpex uważa się za „hybrydową“ spółkę nieruchomościową, realizującą projekty samodzielnie do chwili, w której w wyniku sprzedaży możliwe jest uzyskanie najwyższej wartości dodanej. W ciągu ostatnich 30 lat firma zrealizowała projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld Euro i prowadzi aktualnie działalność w regionie CEE, w Rosji oraz w Austrii, w Niemczech i we Francji. Jednoznaczna koncentracja na jakości i trwałym zrównoważonym rozwoju stwarza Warimpexowi duży potencjał wzrostu także na przyszłość.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *