BYDGOSZCZ: ruszyła przebudowa biurowca na Focus Hotel

Ruszyły prace budowlane związane z przebudową dawnego biurowca Projprzem Makrum w ścisłym centrum Bydgoszczy. Budynek przejdzie całkowitą metamorfozę, przekształcając się w kolejny obiekt Focus Hotels. Będzie to 12. hotel tej sieci.

Hotel w standardzie trzech gwiazdek mieścił się będzie w zrewitalizowanym ośmiopiętrowym budynku przy ul. Bernardyńskiej, który dotychczas pełnił funkcję biurowca. Oprócz 84 pokoi w nowym hotelu Focus znajdą się: restauracja, bar, sala fitness, sauna, cztery sale konferencyjne i podziemny parking. Biurowiec Projprzem wybudowany został w 1964 r. Obecnie trwa pierwsza faza przebudowy – wykonywane są prace wyburzeniowe we wnętrzach, które zostaną poddane gruntownej przemianie, aby dostosować je do współczesnych standardów hotelowych. Modyfikacji ulegną również instalacje elektryczne, sanitarne i przeciwpożarowe. Prace zewnętrzne zaś skupią się na zupełnie nowej, szklanej elewacji. Dzięki przebudowie obiekt zyska nowoczesny, minimalistyczny charakter. Autorem projektu przebudowy jest Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *