Rozpoczął się remont Grand Hotelu w Łodzi. Miasto doczeka się pięciu gwiazdek?   INWESTYCJE

Po 10 latach od zakupu Grand Hotelu w Łodzi właściciel obiektu, należący do rodziny Likusów Holding Liwa rozpoczął jego remont. Po zakończeniu prac Grand przy Piotrkowskiej ma stać się pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w mieście.


Rodzina Likusów obiekt kupiła od Grupy Orbis na przełomie 2007 i 2008 r. za 73 mln zł. Ten niegdyś najbardziej luksusowy i najstarszy obiekt w mieście wówczas utracił już swoją dawną świetność i działał w standardzie trzygwiazdkowym. Pomimo deklaracji o rychłym rozpoczęciu prac remontowych na ich rozpoczęcie przyszło czekać kolejnych 10 lat i dopiero w kwietniu tego roku hotel wstrzymał rezerwację i przeprowadził wyprzedaż wyposażenia.
Gdy ponad 10 lat temu mówiło się o remoncie Grand Hotelu, w planach pojawiała się m.in. dobudowa szklanego dachu nad dziedzińcem, na którym miał powstać basen. Sama bryła budynku miała zostać częściowo podniesiona i wyrównana, aby liczbę pokoi zwiększyć ze 160 do 220. Ile z tych planów zostanie wcielone w życie, na razie nie wiadomo.
Grand Hotel w Łodzi działa nieprzerwanie od 1887 roku. Za symbol luksusu uchodził nie tylko hotel, ale też mieszczące się w nim restauracje Malinowa i Złota oraz kawiarnia wiedeńska.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *