Nowa dyrektor generalna Sheratona Warszawa   PERSONALIA

Pochodząca z Malty Angela Saliba, która przez ostatnie sześć lat zarządzała krakowskim hotelem Sheraton Grand, została dyrektor generalną Sheratona Warszawa. Zastąpiła Fadlallaha Zayata, który objął stanowisko wiceprezesa ds. asset management na Europę sieci Marriott International.

Z branżą hotelarską związana jest od początku lat 90. Karierę zawodową rozpoczynała w dziale operacyjnym, skupiając się na obowiązkach działu służby pięter, działu rezerwacji oraz recepcji w hotelu Westin Dragonara na Malcie, pierwszym hotelu tej marki w Europie. W 2003 r. została dyrektorem programu szkoleniowego Six Sigma sieci Starwood i koordynowała liczne projekty w hotelach sieci na Malcie i we Włoszech. W tym czasie była również członkiem zarządu Malta Tourism Authority. W 2007 r. otrzymała nagrodę managera roku Six Sigma na Europę, Bliski Wschód i Afrykę i została managerem hotelu Le Meridien St. Julians Hotel & Spa na Malcie, gdzie przez cztery lata nadzorowała wszystkie działy operacyjne. W roku 2011 objęła stanowisko managera kompleksu hoteli Westin Costa Navarino i The Romanos, a Luxury Collection Resort w czołowym europejskim kurorcie sieci Starwood w Messinia, Costa Navarino w Grecji. Dwa lata później została dyrektor generalną krakowskiego Sheratona.  W 2016 r. hotel został awansowany w swojej sieci do kategorii Sheraton Grand, która skupia najlepsze obiekty tej marki na świecie. Angela Saliba jest absolwentką International Tourism School na Malcie oraz ukończyła studia MBA na Uniwersytecie w Leicester w Wielkiej Brytanii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *