250-pokojowy Renaissance wchodzi do Gdańska   INWESTYCJE

Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku powstaje 250-pokojowy, 5-gwiazdkwy hotel pod należącą do Marriott International marką Renaissance. Inwestorem jest spółka z Grupy Deweloperskiej Supernova Development.

Grupa Supernova Development, która tworzy obecnie grupę hotelową i o której kolejnych projektach już wkrótce będziemy informować, powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, przedsiębiorcy, zarządzającego funduszami inwestycyjnymi. W ciągu ostatniej dekady firma zainwestowała już ponad 150 milionów euro w rozmaite projekty deweloperskie.

Hotel, którego otwarcie planowane jest na koniec 2021 roku powstanie w zaniedbanych i od lat pustych spichlerzach Wielki i Mały Groddeck przy ul. Chmielnej w Gdańsku. Obiekt będzie posiadał ponadto wielofunkcyjną restaurację, skybar, kompleks sal konferencyjnych,  basen oraz wellnes&spa.

fot. Pan Pstryk

Za jego uruchomienie i zarządzanie odpowiadać będzie spółka z Grupy Deweloperskiej - PI Management.

- Dla tego projektu szukaliśmy brandu idealnie pasującego zarówno do lokalizacji jak i charakteru samych budynków spichlerzy. W dniu 25.06.2019 podpisaliśmy w Paryżu umowę franczyzową z największą na świecie siecią hotelową – Marriott International, na realizację w obiekcie marki Renaissance -  poinformowała Agnieszka Dąbrowska, prezes PI Management.

- Cieszymy się nasz pierwszy hotel w Gdańsku powstanie w prestizowej lokalizacji przy Chmielnej 37/38 na Wyspie Spichrzów, przy samej Motławie – mówi Janusz Mitulski, senior director development CEE & Ukraine sieci Marriott International.  Renaissance łączący elegancję z lokalnym klimatem historycznego Gdańska, unikalna oferta gastronomiczna i całkowicie nowe podejście do konferencji i spotkań biznesowych idealnie wpisze się w charakter tego miasta – dodaje Mitulski.

Projektantem głównym hotelu jest Marcin Kozikowski, właściciel Pracowni Architektonicznej KD Kozikowski Design z siedzibą w Gdańsku, mającej w swoim portfolio wiele budynków użyteczności publicznej, hoteli, budownictwa mieszkaniowego czy rewitalizacji obiektów zabytkowych m.in Filharmonia Bałtycka, Deo Plaza, PURO, Number One, Grano Residence.

- Ta inwestycja jest szczególnie wymagająca z racji: lokalizacji, wysokiej rangi marki hotelowej, ale również z powodu wyzwania, jakim jest połączenie w jednej inwestycji obiektu wpisanego do rejestru zabytków z dwoma dobudowanymi do niego nowymi kubaturami, którym nadano współczesny wyraz architektoniczny – mówi Marcin Kozikowski.

Projekt wnętrz powstawał będzie przy współpracy z biurem Tremend z Warszawy.

- To duże wyróżnienie dla nas współtworzyć tak prestiżowy projekt w unikalnym miejscu jakim jest Wyspa Spichrzów, to projekt wymagający od nas dużych umiejętności połączenia zabytkowego budynku z nowoczesna architekturą - podkreśla Magdalena Fedorowicz – Boule, właścicielka biura Tremend.

Obecnie inwestycja uzyskała decyzję o pozwoleniu na budowę i jest na etapie realizacji skomplikowanych prac ziemnych.