W Darłowie powstać ma 5-gwiazdkowy hotel z 400 pokojami sieci Hotele Nadmorskie   INWESTYCJE

Przedsiębiorca Janusz Szymański, właściciel sieci Hotele Nadmorskie z hotelami Senator w Dźwirzynie, Unitral w Mielnie i Lidia w Darłówku, kupił od miasta Darłowo działkę za 11 mln o powierzchni 3,25 hektara. Chce na niej postawić 5-gwiazdkowy hotel z 400 pokojami i aquaparkiem.

Miasto wystawiło cztery działki o łącznej powierzchni ok. ośmiu hektarów, położone na wzniesieniu kilkadziesiąt metrów od morza. Były to ostatnie wolne tereny należące do miasta, znajdujące się w pierwszej linii brzegowej. Największą z wystawionych na sprzedaż działek kupił po cenie wywoławczej Janusz Szymański, który już od kilku lat zapowiadał, że planuje wybudować tam duży hotel. – Na pewno będę chciał go zrobić w standardzie pięciu gwiazdek. Obok będzie duży aquapark i sala konferencyjna na 1000 osób, czego nie było do tej pory na środkowym wybrzeżu. W pewnym sensie hotel będzie budowany na wzór hoteli Gołębiewski – mówił o swoich planach dwa lata temu na łamach „Głosu Koszalińskiego”. W hotelu znaleźć mają się też zaplecze rehabilitacyjne, rekreacyjne i odnowy biologicznej oraz garaż podziemny.

Kupiona działka znajduje się w Darłówku Wschodnim przy nowo projektowanej ulicy. Plan zagospodarowania przestrzennego dla działek w obrębie Darłówka Wschodniego przewiduje m.in. zabudowę obiektami hotelarskimi, apartamentowcami wakacyjnymi i koncentrację usług turystycznych, powstać ma też promenada.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *