W Świeradowie-Zdroju powstać ma 5-gwiazdkowy Baltin White. W condo   INWESTYCJE

Firma Baltin, która prowadzi już dwa obiekty w Mielenku i Sarbinowie nad morzem, rozpoczyna budowę w Świeradowie-Zdroju 5-gwiazdkowego hotelu Baltin White z 79 pokojami i 52 apartamentami. Hotel otwarty ma być pod koniec 2021 r. Sprzedawany jest w systemie condo.

W kompleksie o powierzchni ponad 17,5 tys. m kw. zaplanowano m.in. park wodny z saunarium i letnim basenem zewnętrznym, gabinety SPA, fitness, kort do squasha, salę kinową, salę gier wideo, dużo przestrzeni dla dzieci i garaż podziemny na 90 samochodów. Całość, zaprojektowana przez pracownię Mateusz Tański & Associates Architects, stanowić ma "połączenie nowoczesnej architektury inspirowanej najlepszymi realizacjami hotelowymi, z lokalną tradycją budowlaną oraz historyczną zabudową zabytkowego Świeradowa-Zdroju". Bryła budynku oraz nowoczesny projekt wnętrz wpisywać się mają w surowe, górskie otoczenie oddając klimat dawnego uzdrowiska we współczesnej formie. Betonowe ściany udekorowane zostaną odwzorowanymi rycinami dawnego miasta, natomiast oryginalne elewacje nawiązywać będą do zabytkowej hali spacerowej Domu Zdrojowego oraz typowej dla regionu drewnianej zabudowy.

Baltin – założony przez dwóch byłych piłkarzy Lecha Poznań, Marcina Kikuta i Tomasza Bandrowskiego oraz prezesa klubu Jarota Jarocin Huberta Bachorza – otworzył już 4-gwiazdkowy Baltin Hotel & SPA z 34 pokojami hotelowymi i 33 apartamentami oraz pierwszy etap aparthotelu Baltin Blu w Sarbinowie z 54 apartamentami, na ukończeniu jest drugi etap, a w 2020 r. otwarty ma być trzeci. Wszystkie inwestycje sprzedawane są w systemie condo. Hotel w Mielenku ze „stałą stopa zwrotu wynosząca 8,5% od ceny netto zakupu apartamentu, z czego 7,5% wypłacane przelewem w równych proporcjonalnych ratach miesięcznych, a 1% do wykorzystania na pobyty właścicielskie”. Na takiej samej zasadzie sprzedawany jest Baltin White z umową na 15 lat. W przypadku Sarbinowa firma oferuje „umowy najmu gwarantujące wysokie stopy zwrotu z inwestycji od pierwszego roku, dzięki unikalnym na rynku warunkom podziału zysków z najmu w wysokości 80% właściciel / 20% operator” z zachętą „kup i zarabiaj nawet do 8 proc. rocznie”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Świeradowie-Zdroju powstać ma 5-gwiazdkowy Baltin White. W condo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *