Wybrano szefów kompleksu Courtyard by Marriott i Moxy w Szczecinie   PERSONALIA

Maciej Knyrek, doświadczony manager i ekspert Akademii Hotelarza, objął stanowisko dyrektora generalnego hotelu Courtyard by Marriott, natomiast Marlena Szczecińska, ostatnio zarządzająca Hamptonem by Hilton Poznań Stare Miasto objęła stanowisko kapitana hotelu Moxy. Ten liczący 255 pokoi kompleks, którego otwarcie planowane jest wiosną przyszłego roku, powstaje w Posejdonie, nowej inwestycji biurowo-hotelowej przy Bramie Portowej w Szczecinie. Będzie on zarazem pierwszym dwumarkowym kompleksem Marriotta w Polsce.

Maciej Knyrek związany jest z hotelarstwem od 1992 roku. Karierę zawodową rozpoczął w Szczecinie, pracując dla sieci Radisson (4*, 369 pokoi). Doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach w działach operacyjnych. W 2000 roku rozpoczął pracę w zespole budującym hotel Holiday Inn we Wrocławiu, gdzie rok później objął stanowisko dyrektora zarządzającego. Był aktywnym członkiem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Brytyjsko-Polskiej Izby Przedsiębiorczości oraz Rotary Club Wrocław-Centrum. W 2009 roku odpowiadał za zmianę marki hotelu z Holiday Inn na Scandic, wprowadzając standardy tej skandynawskiej marki na polski rynek. W 2014 roku podjął się współpracy z inwestorem przy budowie 60-pokojowego hotelu marki Best Western Plus w Brzegu. We wrześniu 2015 roku objął stanowisko dyrektora generalnego powstającego we Wrocławiu hotelu pod marką AC Hotel by Marriott. Ostatnio z ramienia firmy Hotel Professionals Management Group, przygotowywał do otwarcia aparthotel Molo Park w Mielnie. Od kilku lat jest ekspertem Akademii Hotelarza.

Maciej Knyrek został powołany także członkiem zarządu spółki Legendhotels Posejdon, operatora obu hoteli.

Marlena Szczecińska ostatnio wprowadzała na rynek i zarządzała hotelem Hilton Poznań Stare Miasto. Wcześniej przez pięć lat zarządzała Hamptonem by Hilton Świnoujście, zostając najmłodszym dyrektorem Hamptona w Europie. Wcześniej przez trzy lata związana była z hotelem Focus w Szczecinie najpierw jako specjalista ds. sprzedaży, a potem jako kierowanik sprzedaży. Pracowała tez w hotelach m.in. na Rodos, Wyspach Kanaryjskich oraz w Dublinie. 

Dwumarkowy kompleks powstaje w w ramach przebudowy dawnego 4-piętrowego domu handlowego, który połączony zostanie z nowo zaprojektowanym 8-piętrowym budynkiem, gdzie zostaną ulokowane: 3-gwiazdkowy Moxy i 4-gwiazdkowy Courtyard by Marriott. W zrewitalizowanym budynku po Posejdonie znajdzie się część biurowa. W kompleksie przewidziano także miejsce na restaurację i duże zaplecze konferencyjne oraz parking podziemny na 300 samochodów. Szacowany koszt całej inwestycji ma wynieść ok. 200 mln zł.

Inwestorem jest spółka celowa Porto należąca do Calbudu – jednej z największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim, natomiast operatorem została firma Legend Hotels, prowadząca obiekty w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *