Na Wyspie Spichrzów powstanie Renaissance

5-gwiazdkowy hotel z 250 pokojami pod należącą do sieci Marriott International marką Renaissance otwarty ma zostać na Wyspie Spichrzów w Gdańsku do końca 2021 r. Jego inwestorem jest spółka z Grupy Supernowa Development, która będzie też zarządzać hotelem. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro KD Kozikowski Design, a za wnętrza Tremend. Będzie to drugi Renaissance w Polsce, po otwartym w ub.r. hotelu na Okęciu.Gdański Renaissance zlokalizowany będzie bezpośrednio nad Motławą w dwóch zabytkowych spichlerzach Wielki i Mały Groddeck. Po bokach powstaną nowe budynki. W hotelu znajdą się m.in. kompleks sal konferencyjnych, skybar i strefa SPA & wellness z basenem. Inwestycja jest obecnie na etapie realizacji prac ziemnych. Grupa Supernova Development działająca na rynku polskim i międzynarodowym zainwestowała ponad 150 mln euro w rozmaite projekty deweloperskie, a obecnie tworzy grupę hotelową Portfel Inwestycyjny Apartamenty & Hotele.

Grupa Supernova powstała z inicjatywy Macieja Zientary, bankiera inwestycyjnego, który zarządza funduszami inwestycyjnymi, za uruchomienie hotelu i zarządzanie nim odpowiada spółka Supernovej – PI Management. – Dla tego projektu szukaliśmy brandu idealnie pasującego zarówno do lokalizacji, jak i charakteru samych budynków spichlerzy. 25 czerwca podpisaliśmy w Paryżu umowę franczyzową z największą na świecie siecią hotelową Marriott International – informuje Agnieszka Dąbrowska, prezes PI Management. Renaissance to lifestyle'owa marka z segmentu upper upscale. – Renaissance, łączący elegancję z lokalnym klimatem historycznego Gdańska, unikatowa oferta gastronomiczna i całkowicie nowe podejście do konferencji i spotkań biznesowych idealnie wpisze się w charakter Gdańska i tej prestiżowej lokalizacji na Wyspie Spichrzów – mówi Janusz Mitulski, senior director development CEE & Ukraine sieci Marriott International.

Projektantem głównym hotelu jest Marcin Kozikowski, właściciel gdańskiej Pracowni Architektonicznej KD Kozikowski Design, który wcześniej zaprojektował na Wyspie Spichrzów takie hotele jak Deo Plaza (obecny Radisson), Puro, Number One i powstający Grano Residence. – Ta inwestycja jest szczególnie wymagająca z powodu lokalizacji, wysokiej rangi marki hotelowej, ale również przez wyzwania, jakim jest połączenie w jednej inwestycji obiektu wpisanego do rejestru zabytków z dwoma dobudowanymi do niego nowymi kubaturami, którym nadano współczesny wyraz architektoniczny – mówi Marcin Kozikowski. Projekt wnętrz powstawał będzie przy współpracy z biurem Tremend. – To duże wyróżnienie dla nas współtworzyć tak prestiżowy projekt w unikatowym miejscu, jakim jest Wyspa Spichrzów. To projekt wymagający od nas dużych umiejętności połączenia zabytkowego budynku z nowoczesną architekturą – podkreśla Magdalena Federowicz-Boule. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *