ŚWIERADÓW-ZDRÓJ: powstać ma 5-gwiazdkowy Baltin White. W condo

Firma Baltin, która prowadzi już dwa obiekty w Mielenku i Sarbinowie nad morzem, rozpoczyna budowę w Świeradowie-Zdroju 5-gwiazdkowego hotelu Baltin White z 79 pokojami i 52 apartamentami. Hotel otwarty ma być pod koniec 2021 r. Sprzedawany jest w systemie condo.W kompleksie o powierzchni ponad 17,5 tys. m kw. zaplanowano m.in. park wodny z saunarium i letnim basenem zewnętrznym, gabinety SPA, fitness, kort do squasha, salę kinową, dużo przestrzeni dla dzieci i garaż podziemny na 90 samochodów. Całość, zaprojektowana przez pracownię Mateusz Tański & Associates Architects, stanowić ma połączenie „nowoczesnej architektury inspirowanej najlepszymi realizacjami hotelowymi z lokalną tradycją budowlaną oraz historyczną zabudową zabytkowego Świeradowa-Zdroju”.

Bryła budynku oraz nowoczesny projekt wnętrz wpisywać się mają w surowe, górskie otoczenie, oddając klimat dawnego uzdrowiska we współczesnej formie. Betonowe ściany udekorowane zostaną odwzorowanymi rycinami dawnego miasta, a oryginalne elewacje nawiązywać będą do zabytkowej hali spacerowej Domu Zdrojowego oraz typowej dla regionu drewnianej zabudowy. Baltin – założony przez dwóch byłych piłkarzy Lecha Poznań Marcina Kikuta i Tomasza Bandrowskiego oraz prezesa klubu Jarota Jarocin Huberta Bachorza – otworzył już w Mielenku 4-gwiazdkowy Baltin Hotel & SPA z 34 pokojami hotelowymi i 33 apartamentami, a w pobliskim Sarbinowie pierwszy etap aparthotelu Baltin Blu z 54 apartamentami.

Na ukończeniu jest drugi etap. Wszystkie inwestycje sprzedawane są w systemie condo. Hotel w Mielenku oferuje „stałą stopę zwrotu wynoszącą 8,5 proc. od ceny netto zakupu apartamentu, z czego 7,5 proc. wypłacane przelewem w równych ratach miesięcznych, a 1 proc. do wykorzystania na pobyty właścicielskie”. Na takiej samej zasadzie sprzedawany jest Baltin White z umową na 15 lat. W Sarbinowie firma oferuje „umowy najmu gwarantujące wysokie stopy zwrotu z inwestycji od pierwszego roku, dzięki unikalnym na rynku warunkom podziału zysków z najmu w wysokości 80 proc. właściciel / 20 proc. operator” z zachętą „kup i zarabiaj nawet do 8 proc. rocznie”

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *