Deweloperzy mieszkaniowi budują aparthotele

Duzi deweloperzy mieszkaniowi notowani na giełdzie przygotowują we Wrocławiu ponad 750 „apartamentów inwestycyjnych”. Ronson Development ukończył we wrześniu budowę kompleksu aparhotelowego Miasto Marina ze 151 apartamentami, Atal kończy budowę aparthotelu Krakowska 37 z 255 lokalami, a i2 Development wprowadził właśnie do sprzedaży 355 „lokali objętych modelem aparthotelu” w projekcie Armii Krajowej 7.

Miasto Marina przy ul. Na Grobli nad Odrą w pobliżu zoo to kompleks pięciu budynków z apartamentami od 23 do 63 m kw., recepcją wraz z „miejscem spotkań” w budynku wejściowym oraz strefą fitness. Deweloper deklaruje, że „nabywcy mogą liczyć nawet na blisko 8 proc. zwrotu z kapitału rocznie”. W razie zakupu inwestycyjnego zapewnia „pełną obsługę operatorską, począwszy od zaprojektowania apartamentu, aż po bieżące zadania wynikające z najmu”. Operatorem jest firma Ivanishvili, która zarządza 160 apartamentami we Wrocławiu. Według jej szacunków, apartamenty mogą osiągać 75 proc. obłożenia i cenę 219 zł za 43-metrowy lokal z jedną sypialnią i 262 zł za 60-metrowy z dwiema sypialniami. Z kolei Atal w dzielnicy Krzyki przygotowuje aparthotel w dwóch budynkach zaprojektowanych przez biuro Kuryłowicz & Associates z apartamentami inwestycyjnymi liczącymi od 17 do 84 m kw.

W inwestycji zaplanowano też strefę wejściową z lobby oraz strefę rekreacyjną. Krakowska 37 ma być oddana do użytku w przyszłym roku. Zarządzaniem apartamentami zajmie się gdański operator Inapartments, oferujący całodobową telefoniczną recepcję, usługi concierge, ekologiczne sprzątanie i „wysokie notowania na portalach rezerwacyjnych”, dzięki temu, że jej partnerem strategicznym jest Profitroom. Prognoza rentowności inwestycji w 42-metrowy apartament zakłada 85-proc. obłożenie w wysokim sezonie przez dwa miesiące po 290 zł, 60-proc. w sezonie średnim przez trzy miesiące po 220 zł i 90-proc. w sezonie niskim przy wynajmie długoterminowym po 90 zł, co zapewnić ma 7,5 proc. zwrotu rocznie. W innej części Krzyków, przy obwodnicy Wrocławia, firma i2 Development ruszyła we wrześniu ze sprzedażą 355 lokali aparthotelowych o powierzchni od 18 do 67 m kw. „skierowanych do inwestorów, chcących ulokować kapitał na rynku nieruchomości”, 171 mieszkań oraz 45 lokali usługowych i biurowych. Ukończenie całości realizowanej w trzech etapach planowane jest w IV kwartale 2022 r. W pierwszym etapie powstaną m.in. 84 pokoje hotelowe, a w drugim będzie ich 271

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *