Niemiecka grupa Meininger otworzy pierwszy hotel w Polsce   INWESTYCJE

Niemiecka grupa hotelowa-hostelowa Meininger podpisała umowę na zagospodarowanie przebudowywanej nieruchomości w Warszawie. Obiekt z 456 miejscami w 151 pokojach hotelowych i wieloosobowych otwarty ma zostać do końca 2022 r.

Przykładowy wieloosobowy pokój prywatny w hotelu Meininger

Grupa Meininger prowadzi obiekty według koncepcji hybrydowej, będącej połączeniem hoteli ekonomicznych i hosteli. Obiekty oferują elastyczną strukturę pokoi z klasycznymi dwuosobowymi pokojami hotelowymi, prywatnymi pokojami wieloosobowymi, jak i łóżkami we wspólnych salach, a także dostęp do wspólnych przestrzeni, takich jak kuchnia dla gości, strefa śniadaniowa czy strefa gier. Pierwszy obiekt Meininger otwarty został w 1999 r. w Belinie przy ul. Meininger, obecnie działa ich 28 w dziewięciu krajach, a w przygotowaniu jest kolejnych 16. Położone są w ścisłych centrach miast lub przy lotniskach i dworcach. W roku budżetowym 2018/2019 grupa odnotowała obłożenie pokoi na poziomie 90 proc.

Układ przestrzeni wspólnych w hotelach Meininger

– Budynek, w którym będzie działać hotel Meininger Warszawa już istnieje. Planujemy zmodernizować tę nieruchomość od podstaw, tak aby do końca 2022 roku znalazło się w niej 151 pokoi wyposażonych łącznie w 456 łóżek – mówi Doros Theodorou, dyrektor handlowy Meininger Hotels. – Warszawski hotel będzie zapewniał odwiedzającym styl i komfort znany z Meininger, w tym: lobby, recepcję, kuchnię dla gości, bar, salon, strefę gier i strefę śniadaniową, a także przechowalnię bagażu i pięć miejsc parkingowych. Nasi goście mogą oczekiwać też przestronnej przestrzeni wspólnej do integracji i spędzania czasu, jak również wyjątkowego w branży, naszego konceptu różnorodności pokoi. Dzięki strukturze obejmującej pokoje dwuosobowe i wieloosobowe, Hotel Meininger Warszawa przypadnie do gustu osobom podróżującym prywatnie, grupom i turystom biznesowym.

Jak wyjaśnia Hannes Spanring, dyrektor generalny Meininger Hotels, Polska została wybrana jako kolejny kraj, w którym chce zaistnieć sieć, ponieważ jest „wspaniale rozwijającym się rynkiem”. –Rozkwita w szczególności Warszawa, a to dzięki zwiększonej liczbie inwestycji zagranicznych, wzrostowi gospodarczemu odnotowanemu w ostatnich latach i dobrze rozwiniętemu transportowi publicznemu, zwłaszcza lotnisku Chopina w Warszawie. W 2018 roku przyjęło ono ponad 17 milionów pasażerów, zyskując coraz większe znaczenie jako najważniejszy węzeł komunikacyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. To wszystko sprawia, że Warszawa staje się topowym adresem na mapie Europy – mówi Hannes Spanring. – Z jednej strony dostrzegamy rozkwit turystyki krajowej wynikający z trwałego ożywienia gospodarczego w Polsce. Z drugiej wzrasta udział turystyki zagranicznej, któremu sprzyja wzrost liczby tanich połączeń lotniczych, realizowanych przez europejskich przewoźników. Od 2013 w Warszawie wybudowano 26 nowych obiektów hotelowych, jednak rynek nadal zdominowany jest przez hotele klasy średniej oraz obiekty o podwyższonym standardzie. Segmenty budżetowy i ekonomiczny posiadają duży potencjał rozwojowy, szczególnie jeśli chodzi o obiekty spełniające międzynarodowe standardy jakości. Liczymy, że nasza unikatowa koncepcja hoteli hybrydowych, łączących obsługę i komfort międzynarodowych hoteli ekonomicznych z wyjątkowym wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi w hostelach pozwoli nam na osiągnięcie pozycji lidera rynku w tym segmencie w Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *