Warimpex sprzedał dwa hotele Vienna House przy Disneylandzie za pół mld zł   TRANSAKCJE

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG sprzedała za 118 mln euro (równowartość 507 mln zł) hotele Vienna House Dream Castle i Vienna House Magic Circus w pobliżu Disneylandu Paris. Przychody z tej transakcji chce przeznaczyć m.in. na projekty biurowe w Krakowie i Białymstoku.

Hotel Vienna House Dream Castle w stylu historycznego pałacu

Nabywcą jest spółka joint venture dwóch funduszy inwestycyjnych Private Equity Fondsmanager Benson Elliot Capital Management i Schroder Real Estate Hotels (wcześniej Algonquin). Warimpex i UBM wspólnie zrealizowały te 4-gwiazdkowe hotele łącznie z blisko 800 pokojami i 1,2 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej w ramach przedsięwzięcia joint venture, w której każda ze spółek posiadała po 50 proc. udziałów. Oba hotele w ostatnich latach doskonale się rozwijały i budziły duże zainteresowanie wśród inwestorów, a więc nadszedł ten właściwy moment na sprzedaż naszych udziałów. Spółka Warimpex zajmowała przez wiele lat dobrą pozycję na rynku francuskim. Obecnie weryfikujemy kolejne przyszłe projekty we Francji. Przychód z tej transakcji przeznaczymy w pierwszej kolejności na realizację bieżących projektów deweloperskich takich jak nasz nowy hotel w Darmstadt w Niemczech, do którego rewitalizacji przystąpimy w przyszłym roku bez przerywania bieżącej działalności hotelu, czy też kolejne projekty biurowe w Krakowie, Białymstoku i Petersburgu – mówi prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch.

Vienna House Magic Circus w stylu wiejskiej posiadłości

Hotele Dream Castle i Magic Circus zostały zrealizowane przez Warimpex wspólnie ze spółką UBM Development AG w ramach przedsięwzięcia joint venture, w którym każda ze spółek posiadała po 50 proc. udziałów. Hotel Vienna House Dream Castle z 397 pokojami i apartamentami został otwarty w 2004 roku. Hotel jest otoczony ogrodami francuskimi i zaprojektowany w stylu historycznego pałacu. Otwarty w 2003 roku hotel Vienna House Magic Circus z 396 pokojami i apartamentami zbudowany w stylu wiejskiej posiadłości Warimpex i UBM kupiły w 2007 r. Hotel zmienił nazwę, a w latach 2018/19 został odnowiony.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *