Warimpex otworzy pierwszy hotel w Niemczech pod nową marką Accoru greet

Po zakupie nieruchomości hotelowej w niemieckim Darmstadt spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG poinformowała o ponownym otwarciu hotelu pod nazwą The Hotel Darmstadt z 327 pokojami. W ramach rocznego programu rewitalizacji hotel zostanie dostosowany do standardów nowej marki Accoru – greet i jesienią 2020 roku będzie repozycjonowany na rynku. Będzie to pierwszy hotel tej marki w Niemczech.

Zarządzanie 3-gwiazdkowym hotelem konferencyjnym eco-lifestyle o powierzchni użytkowej 16,8 tys. m kw. powierzono brytyjskiej spółce operatorskiej Cycas Hospitality. – Nawiązując współpracę ze spółkami Cycas i Accor, zyskaliśmy renomowanych partnerów wspierających nas w ponownym wejściu na niemiecki rynek hotelarski. Po otwarciu pierwszego hotelu Novotel w Budapeszcie w 1982 roku, otwieramy teraz nasz drugi obiekt we współpracy z Accor. Naszym celem jest przekształcenie istniejącego projektu w nowoczesny hotel i centrum konferencyjne– mówi prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch. – Rewitalizacja istniejących budynków hotelowych opiera się na dwóch głównych założeniach. Po pierwsze umożliwia nam szybkie generowanie przepływów pieniężnych. Po drugie jesteśmy przekonani, że jest to właściwy krok na drodze do nowoczesnego zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z zasadą: „Wykorzystaj, to co masz i zamień w coś lepszego”.

Marka greet hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, co znajduje odzwierciedlenie w rewitalizacji istniejących budynków i obiektów oraz stosowaniu ekologicznych produktów w całym hotelu. Autentyczność, wspólnota i otwartość są częścią filozofii marki greet, dlatego też centralnym punktem hotelu jest wspólna przestrzeń i bar zlokalizowane w lobby o powierzchni 1 tys. m kw. Restauracja The Market, dysponująca zewnętrznym tarasem i miejscami dla 300 osób, zaoferuje w nowo zaprojektowanych wnętrzach hotelu greet innowacyjne koncepcje posiłków i napojów przygotowywanych z wykorzystaniem lokalnych produktów. W przebudowanym centrum szkoleniowym jeszcze w tym roku zostaną urządzone biura i elastyczne przestrzenie do pracy w systemie co-workingu, co ma służyć jak najlepszemu wykorzystaniu centralnej lokalizacji i bliskiego położenia wiodących firm technologicznych oraz lotniska we Frankfurcie. Na dwóch tys. m kw. powierzchni przeznaczonej na organizację konferencji i imprez znajdzie się 26 sal konferencyjnych i seminaryjnych położonych na dwóch z pięciu kondygnacji oraz jedna duża sala audytoryjna mieszcząca do 170 osób. W hotelu znajdzie się też centrum fitness o powierzchni 150 m kw. i 220 miejsc parkingowych. Odpoczynek i możliwość uprawiania aktywności fizycznych na świeżym powietrzu umożliwia park o powierzchni 5 tys. m kw. znajdujący się na wewnętrznym dziedzińcu hotelu.

Hotel został otwarty w 1988 roku, a w 2009 został po raz ostatni poddany kompleksowemu remontowi. Do lipca 2018 roku był prowadzony przez spółkę-córkę Telekomu Commundo jako jeden z sześciu niemieckich hoteli konferencyjnych, po czym zamknięto go w lipcu 2018.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *