Fala bankructw hoteli w Hiszpanii po upadku biura podróży Thomas Cook   ANALIZY I RAPORTY

Hiszpańska Konfederacja Hoteli i Kwater Turystycznych (CEHAT), poinformowała, że w Hiszpanii bankrutuje około 500 hoteli w związku z ogłoszeniem upadłości przez brytyjskie biuro podróży Thomas Cook. W kraju tym działa 17 tys. hoteli, bankructwo dotknie więc aż 3% tamtejszego rynku hotelowego.


Jak podaje CEHAT z urlopu w Hiszpanii musiało zrezygnować ponad 1,3 mln turystów, a upadły Thomas Cook jest winien hiszpańskim hotelom ok. 200 mln euro.


Juan Molas, przewodniczący stowarzyszenia, zapowiedział, że do grudnia bankructwo w następstwie upadłości brytyjskiego biura i jego regionalnych filii ogłosi 500 hiszpańskich hoteli (w tym około 100 należących do Thomasa Cooka). Kolejnych bankructw w hiszpańskim sektorze hotelarskim należy spodziewać się w 2020 r. - przestrzegł szef CEHAT.


Według niego największa liczba hoteli, która zbankrutuje wskutek kłopotów Thomasa Cooka znajduje się na Wyspach Kanaryjskich i na Balearach. Od wtorku na Majorce i na Ibizie zamkniętych zostało kilkadziesiąt hoteli, które współpracowały bezpośrednio z grupą Thomas Cook. Problemy mają też obiekty w Katalonii, Andaluzji czy w rejonie miasta Walencja.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *