Szósta edycja charytatywnego biegu InterContinental Tower Run

W szóstej edycji InterContinental Tower Run – charytatywnego biegu po schodach w hotelu InterContinental Warszawa wzięło udział 189 biegaczy. Pakiet startowy kosztował 100 zł. Pieniądze te wraz z sumami wpłaconymi przez partnerów biegu zostały przeznaczone na elektryczny wózek inwalidzki dla 5-letniego Emila z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Wszystkie zdjęcia: Marcin Fijałkowski, Art Machine Foto Studio

Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania ok. 1000 schodów. Trasa wiodła z poziomu -5 na 44 piętro hotelu, gdzie znajduje się RiverView Wellness Centre. Najmłodszy zawodnik miał 12 lat a najstarszy 67. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Łobodziński z czasem 4:42. To jego czwarte zwycięstwo w Tower Run. Wśród pań najlepsza była Iwona Wicha z wynikiem 6:28. 

 InterContinental Tower Run to nie tylko zmagania sportowe, ale też wsparcie charytatywne. W tym roku pieniądze z wpisowego oraz od partnerów zostały przeznaczone na elektryczny wózek inwalidzki dla  5-letniego Emila. W 13. miesiącu życia zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Od tego czasu Emil i jego rodzice każdego dnia ciężko pracują nad tym, aby mógł on się rozwijać i być jak najbardziej sprawny ruchowo. Emil jest bardzo pogodny, lubi ludzi i bardzo szybko nawiązującą nowe znajomości. Marzy o wózku elektrycznym, aby dogonić inne dzieci i być sprawny tak jak one podczas zabawy.

– Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję Tower Run w 2014 roku, było 43 uczestników. W tym roku zarejestrowało się 189 osób.  Nasza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystujemy w dobrym celu wyjątkowe możliwości InterContinental Warszawa, jednego z najwyższych budynków w Warszawie.  IC Tower Run to impreza, która łączy zmagania sportowe i wsparcie dla osób w potrzebie – mówi Marten Schoenrock, dyrektor generalny hotelu InterContinental Warszawa:

Sponsorom i partnerami imprezy były: P&G, Libra. Dom Aukcyjny, Impel Group, POWERRADE, Strefa Mocy, Inglot, Fundacja Wiewiórki Julii, Tryumf, Dotyk Spa, NordClinic, ASTEN


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *