Nowy właściciel Mercure Bydgoszcz Sepia powierzył zarządzanie hotelem Grupie Orbis i Accor

Hotel Mercure Bydgoszcz Sepia z 90 pokojami ma nowego właściciela, który zdecydował się na rozszerzenie współpracy franczyzowej z Grupą Orbis i Accor powierzając jej zarządzanie hotelem. W transakcji sprzedaży nieruchomości wzięła udział międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield oraz poznańska kancelaria prawna Majchrzak Brandt i Wspólnicy.

Mercure Bydgoszcz Sepia otwarty został pod koniec 2014 r. Jego właścicielem była bydgoska firma deweloperska Cube, która już w 2016 r. zaczęła szukać kupca na hotel. Koszt budowy hotelu szacowany był na ok. 32 mln zł, z czego 10,1 mln pochodziło z funduszy europejskich.

– Mercure Bydgoszcz Sepia jest nie tylko rozpoznawalnym, ale i po prostu bardzo lubianym hotelem w tej części Polski. Bydgoszcz bardzo się zmienia, w mieście odbywa się coraz więcej wydarzeń kulturalnych przyciągających gości z Polski i z Europy, działa tutaj profesjonalne convention bureau. Biorąc pod uwagę kierunek w jakim rozwija się miasto, hotel Mercure Sepia jest atrakcyjny zarówno dla gości biznesowych, jak i podróżujących turystycznie. Nowy właściciel chciał, aby hotel był zarządzany przez takiego giganta hotelowego jak Accor i Orbis, by w pełni wykorzystać potencjał tego obiektu – wyjaśnia Daniel Majchrzakz Majchrzak Brandt i Wspólnicy, reprezentującej nowego właściciela hotelu.

Hotel zlokalizowany jest przy głównej ulicy Marszałka Focha naprzeciwko Opery Nova. Składa się z dwóch części: odremontowanej XIX-wiecznej kamienicy, w której mieszczą się apartamenty, oraz nowopowstałego od podwórza 5-kondygnacyjnego budynku, w którym znajdują się pokoje, sale konferencyjne, restauracja i strefa fitness. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 32 mln zł, z czego 10,1 mln pochodziło z funduszy europejskich

W Polsce działa obecnie 21 hoteli pod marką Mercure, a kolejne sześć otworzyć ma się do końca 2022 r. – Mercure to jedna z najbardziej uznanych i poszukiwanych marek hotelowych w Polsce i na świecie. Cieszymy się, że właściciel nam zaufał i powierzył zarządzanie hotelem Mercure Sepia. Ta transakcja to dowód na to, że międzynarodowi inwestorzy, którzy najczęściej mają już hotele w innych częściach świata lokują swój kapitał również w Polsce – mówi Jacek Stasikowski,dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie Orbis i Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *