We Wrocławiu rośnie pięciogwiazdkowy Altus Palace   INWESTYCJE

Nad dawnym Pałacem Leipzigerów we Wrocławiu, w którym powstaje 5-cio gwiazdkowy,81-pokojowy hotel Altus Palace, zawisła tradycyjna wiecha. Budynek, który zarządzany będzie przez kierowaną przez Leszka Mięczkowskiego Grupę Dobry Hotel przechodzi gruntowną renowację. Inwestorem jest firma deweloperska Torus z Gdańska. Planowany termin oddania budynku do użytku to koniec 2020 roku.

Wiecha na Altus Palace


W budynku zachowano wiece cennych sztukaterii, stiuki marmoryzowane, bieg klatki schodowej z białego marmuru kararyjskiego, także część zabytkowej stolarki, parkietów intarsjowanych drewnem egzotycznym oraz boazerie. W wyniku prac konserwatorskich usunięto już średnią grubość 5 mm powłoki malarskiej, odsłonięto bogate detale historyczne. Natrafiono m.in. na stiuki i sztukaterie sieni przejazdowej, odsłonięto dużą liczbę kamiennych detali elewacji, a w szczególności w całości kamienny wykusz sali balowej na elewacji południowej. Odkryto też oryginalny sufit barokowy zabudowany w wyniku przebudowy budynku, która nastąpiła w latach 20-tych XX wieku. Wszystko to będzie można w przyszłości podziwiać.


Dawny Pałac Leipzigerów
Obiekt, w którym dzisiaj powstaje hotel pierwotnie był trzyskrzydłowy. Na miejscu ujeżdżalni zbudował go w latach 1872-74 Ignatz Leipziger, żydowski bankier. Pałac zaprojektował znany architekt Karl Schmidt, który był również projektantem ważnych dla Wrocławia obiektów – m.in. przebudowy Opery Wrocławskiej oraz obiektu na Wzgórzu Partyzantów. Leipziger kilka lat po wybudowaniu sprzedał budynek Urzędowi Powiatowemu (Kreisausschuss). Funkcje administracyjne obiekt ten pełnił do 1945 roku. Po wojnie przez wiele lat był siedzibą Przedsiębiorstwa Geologicznego Proxima.1, które wykorzystywało go także na cele biurowe. W 2016 roku budynek został kupiony przez obecnego właściciela i inwestora, firmę Torus z Gdańska, która przywraca jego dawny blask i adaptuje na pięciogwiazdkowy, nowoczesny hotel.


Nowy Altus Palace
Powstający w dawnym pałacu hotel kategoryzowany będzie jako 5-cio gwiazdkowy. Posiadać będzie 81 pokoi dla gości. W jego piwnicach mieścić się będzie restauracja, mały zespół konferencyjny oraz niewielkie SPA (sauna, łaźnia parowa, jacuzzi). Operatorem hotelu będzie spółka Dobry Hotel, działająca w wielu miastach w Polsce - w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Krakowie, Zakopanem, Mikołajkach i od niedawna na Półwyspie Helskim w Jastarni. Obecna jest już także we Wrocławiu – hotel Best Western Premier City Center.

- Podstawą naszej ekspansji jest dbałość o gości. Chcemy, by wracali do miejsc sygnowanych znakiem naszej sieci i czuli się w nich jak w domu. W ostatnich latach zauważamy też ciekawe trendy wśród gości, którzy coraz chętniej na miejsce swoich podróży wybierają obiekty o najwyższym standardzie. Luksus w dzisiejszych czasach nie polega tylko na posiadaniu, ale przede wszystkim na doświadczaniu. Hotel Altus Palace będzie budował swoją tożsamość właśnie na magii miejsca i jego historii – mówi Leszek Mięczkowski, prezes Dobrego Hotelu.


Planowany termin oddania budynku do użytku to końcówka 2020 roku. Za projekt odpowiada znana wrocławska pracownia, Archikon.

- Obiekt jest niezwykle istotny dla naszego miasta, jako jedno z wybitnych dzieł architekta Karla Schmidta. Budynek posiada bardzo bogaty wystrój, który zachował się, mimo wielokrotnych przebudów. W trakcie dotychczasowych prac wielokrotnie ujawnialiśmy różne ciekawe elementy - byliśmy zaskoczeni bogactwem architektonicznym. Warte szczególnego pokreślenia jest ogromne zaangażowanie inwestora, aby ten odkryty wystrój pieczołowicie uzupełnić i odtworzyć, przy pełnej współpracy z nadzorem konserwatorskim. Jestem przekonana, że w efekcie powstanie wysokiej klasy obiekt o dużej randze architektonicznej – mówi Anna Kościuk z wrocławskiej pracowni Archikon.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *