Duża inwestycja na warszawskiej Pradze. Jednak bez aparthotelu   INWESTYCJE

Na warszawskiej Pradze, bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka w industrialnych obiektach po dawnej fabryce Pollena Uroda oraz nowo wybudowanych budynkach, powstaje kompleks z mieszkaniami, biurami, przestrzenią kulturalną i rozrywkową. Początkowo inwestor planował wybudować tam także 200 pokojowy aparthotel, jednak zmienił te plany. Ukończenie inwestycji planowane jest w 2021 roku.

Bohema Praga powstaje na powierzchni ok. 4,3 ha. W XIX-wiecznych budynkach historycznych mieścić będzie się aparthotel (z pokojami na sprzedaż i wynajem), oraz około 10 tys. m2 powierzchni komercyjnej na wynajem.  Wśród 13 obiektów historycznych są m.in. takie obiekty jak warzelnia, glicerynownia i kotłownia z charakterystycznym kominem, który będzie stanowił centrum Bohemy i stanie się znakiem rozpoznawczym miejsca.

W nowej części powstanie ponad 800 mieszkań i ponad 6 tys. m2 powierzchni komercyjnej. Oddanie do użytku pierwszej części planowane jest na l kwartał przyszłego roku.

Na placu wokół komina powstanie ogólnodostępna przestrzeń przeznaczona na aktywność artystyczną, np. koncerty, spektakle, kino, eventy.

Projekt obiektu powstał w pracowni Sud Architekt Polska z Warszawy. Inwestorem jest OKAM Capital, deweloper który zrealizował już 14 inwestycji z 1500 mieszkań w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Szczecinie, zarządzany przez specjalistów o bogatym doświadczeniu w realizacji projektów mieszkaniowych także w Izraelu i na Cyprze. Generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowej jest Unibep, a części historycznej FineTech Construction. Komercjalizacją części handlowo-usługowej zajmuje się firma doradcza Knight Frank.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *