W Kołobrzegu planowany jest Baltic Wave z 468 apartamentami

W centrum dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu rozpoczęła się budowa 14-kondygnacyjnego aparthotelu Baltic Wave o powierzchni użytkowej 41 tys. m kw. z 468 apartamentami. Zakończenie budowy planowane jest w IV kwartale 2021 r.


W ofercie obiektu znajdą się lokale o powierzchni od 29 do 130 m kw., które według zapewnień inwestora – warszawskiej spółki Baltic Wave – „administrowane będą przez renomowanego operatora”. W skład kompleksu wejdą m.in. kryty kompleks basenowy oraz basen infinity edge („bez krawędzi”) na dachu, strefa SPA & wellness, zaplecze do fizjoterapii, duże centrum konferencyjno-szkoleniowe i dwupoziomowy garaż podziemny. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Elewacja z charakterystycznymi, przestrzennymi falami nawiązywać ma do budynków hotelowych, które spotkać można np. w Miami, a wnętrza utrzymane będą w kolorystyce nawiązującej do barw bałtyckiej plaży i morza w różnych porach roku. Baltic Wave to kolejna inwestycja hotelowa planowana w Kołobrzegu. Tuż obok budowane są też: kompleks Olymp 4 z ok. 350 pokojami powstający w ramach przebudowy i rozbudowy sanatorium Hutnik oraz aparthotel Apartamenty Kasprowicza z ok. 220 apartamentami w condo. W części uzdrowiskowej planowane są też hotele Radisson z 209 pokojami, który otwarty ma być w przyszłym roku oraz Hilton Garden Inn ze 128 pokojami, a niedawno otwarty został Seaside Park z 210 pokojami. Działkę pod inwestycję aparthotelową kupiła tam też firma deweloperska Marvipol. Poza tym rozbudowywane są hotele Solny i Baltic Plaza, planowane są aparthotele Sun & Snow Resort oraz Koło Brzegu. W tym roku otworzył się też już hotel Hamilton z 270 pokojami

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *