WROCŁAW: wiecha nad Altus Palace

Nad dawnym Pałacem Leipzigerów w centrum Wrocławia, w którym powstaje 5-gwiazdkowy hotel Altus Palace z 81 pokojami, zawisła wiecha. Budynek przechodzi gruntowną restaurację pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków. Inwestorem jest firma deweloperska Torus z Gdańska, a operatorem będzie Dobry Hotel. Planowany termin oddania budynku do użytku to koniec 2020 r.Budynek ma dużą wartość historyczną z detalami architektury w stylu renesansowym i barokowym. Zachowało się w nim wiele cennych sztukaterii, stiuki, bieg klatki schodowej z białego marmuru kararyjskiego, także część zabytkowej stolarki, parkietów z drewnem egzotycznym oraz boazerie. W ramach prac konserwatorskich usunięto już średnią grubość powłoki malarskiej i odsłonięto bogate detale historyczne. – Główną osią działania przy tej inwestycji jest przywrócenie wartości architektonicznych i historycznych. Z początkiem grudnia powinniśmy uszczelnić dach i rozpoczniemy wiele prac konserwatorsko-restauratorskich.

W najbliższych miesiącach wykonywane będą też wszelkie instalacje, rozpoczną się też prace wykończeniowe – mówi Andrzej Palczak, kierownik projektu w firmie Torus. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archikon. Obiekt, w którym powstaje hotel, pierwotnie był trzyskrzydłowy. Na miejscu ujeżdżalni zbudował go w latach 1872-74 żydowski bankier Ignatz Leipziger. Kilka lat po wybudowaniu sprzedał gmach Urzędowi Powiatowemu. Funkcje administracyjne budynek pełnił do 1945 r. Po wojnie przez wiele lat był siedzibą Przedsiębiorstwa Geologicznego Proxima.1. W 2016 r. został kupiony przez obecnego właściciela i inwestora, firmę Torus, która przywraca jego dawny blask i adaptuje na pięciogwiazdkowy hotel.

W piwnicach mieścić się będzie restauracja, mały zespół konferencyjny oraz niewielkie SPA (sauna, łaźnia parowa, jacuzzi). – Podstawą naszej ekspansji jest dbałość o gości. Chcemy, by wracali do miejsc sygnowanych znakiem naszej sieci i czuli się w nich jak w domu – mówi Leszek Mięczkowski, prezes Dobrego Hotelu. – W ostatnich latach zauważamy też ciekawe trendy wśród gości, którzy coraz chętniej na miejsce swoich podróży wybierają obiekty o najwyższym standardzie. Luksus w dzisiejszych czasach nie polega tylko na posiadaniu, ale przede wszystkim na doświadczaniu. Hotel Altus Palace będzie budował swoją tożsamość właśnie na magii miejsca i jego historii. Dobry Hotel zarządza obecnie jedenstoma dzierżawionymi hotelami, a jeszcze w tym roku dołączyć ma do nich Best Western Premier we Wroclawiu

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *