Sofitel Wine Days 2019 – święto wina we francuskim stylu

Będąc ambasadorem nowoczesnego francuskiego stylu życia marka Sofitel już po raz 8. zaprosiła gości na Sofitel Wine Days, czyli wspólne celebrowanie wielkiego święta wina. Nawiązując do rozpoczynającego się jesienią winobrania, hotele Sofitel w Sopocie, Warszawie i Wrocławiu przygotowały spotkania z sommelierami, degustacje i wyjątkowe koktajle, odkrywając tajemnice win z różnych zakątków świata.

Jako pierwsza międzynarodowa marka luksusowych hoteli wywodząca się z Francji, Sofitel Hotels & Resorts jest światowym ambasadorem francuskiego stylu i sztuki życia. Zgodnie z filozofią Live the French Way Sofitel przez cały rok dba o kompozycję win serwowanych w ponad 120 hotelach na całym świecie. Tej jesieni marka Sofitel już po raz 8. zaprosiła gości do celebrowania Sofitel Wine Days.

Sofitel Warsaw Victoria – w poszukiwaniu alzackich smaków

Celebrując Sofitel Wine Days szef kuchni Sofitel Victoria Maciej Majewski i Aurélie Le Digabel z winnicy Dopff Au Moulin zaprosili gości do La Brasserie Moderne na jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kulinarne łączące najlepsze alzackie wino z menu autorskich przekąsek. Była to okazja do poznania historii winnicy, która zasłynęła w regionie przede wszystkim z win musujących produkowanych tradycyjną metodą „szampańską”. Przez cały czas trwania Sofitel Wine Days w Victoria Lounge Bar barmani przygotowali specjalne menu z autorskimi koktajlami na bazie wina.

Langwedocja w Sofitel Grand Sopot

Sofitel Grand Sopot celebrując Dni Wina zaprosił gości do delektowania się serami, które komponowały się ze specjalnie wyselekcjonowanym winem. Wieczór uświetniło spotkanie z malarką Magdą Benedą, której obrazy tego wieczoru mogli obejrzeć goście, a na jednym z nich znalazł się również sam hotel. Muzycznie spotkanie umilił recital Renaty Irsy, która wystąpiła z Maciejem Pyszem. Zgodnie z tradycją Sofitel Wine Days, barmani Le Bar przygotowali również koktajle na bazie wina – Red Emma, Negroni Sbagliato i From Jerez with Love.

Live cooking & wine w Sofitel Wrocław Old Town

Sofitel Wrocław Old Town przygotował wyjątkowy wieczór z daniami serwowanymi na oczach gości i oprawą muzyczną DJ-a. Kucharze na żywo przygotowywali dania na pięciu stacjach. Smak potraw podkreślały wina z winnicy ze Wzgórz Trzebnickich, która należy do czołówki najlepszych producentów w Polsce. Dodatkowo atmosferę wydarzenia uświetniła specjalnie przygotowana jesienna oprawa dekoracyjna z leśnymi elementami, do której nawiązywały desery.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *