Hotel Bania z centrum konferencyjnym na tysiąc osób   OTWARCIA

W grudniu w hotelu Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej otwarte zostanie Centrum Konferencyjne Bania o powierzchni 3,5 tys. m kw. Inwestycja powstaje w nowo wybudowanym skrzydle hotelu i może funkcjonować jako przestrzeń konferencyjno-bankietowa dla 1000 osób lub 14 niezależnych sal biznesowych.

– Oddajemy do użytku naszych gości centrum konferencyjne, dorównujące najnowocześniejszym tego typu obiektom w Polsce. Czterogwiazdkowy hotel, terma i ośrodek narciarski, które składają się na ofertę Resortu Bania pozwolą organizować konferencje, targi czy szkolenia z bogatym programem wydarzeń towarzyszących – mówi Stefan Stopa, dyrektor Hotelu Bania.

W centrum konferencyjnym znajdzie się 700 m kw foyer z bezpośrednim wyjściem na taras zewnętrzny, które może być miejscem networkingu w czasie konferencji lub pełnić rolę wystawienniczą, a także połączyć dwie duże sale w spójną przestrzeń bankietową. Sala Trzy Korony ze sceną, rozkładaną trybuną oraz nowoczesnym systemem nagłośnienia i techniki scenicznej pozwala na organizację koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Sala Wierchy daje możliwość aranżacji przestrzeni z wariantem podziału na siedem sal. Z kolei w strefie VIP znalazły się cztery mniejsze pomieszczenia, przeznaczone do spotkań biznesowych w kameralnym gronie. Własne zaplecze techniczno-gastronomiczne, autonomiczny parking i bezpośrednie wejście do strefy konferencyjnej sprawiają, że może ona funkcjonować niezależnie od pozostałych obszarów Hotelu Bania. Główną inspiracją do aranżacji nowego skrzydła była tradycyjna ornamentyka góralska a wszystkie drewniane elementy w obiekcie zostały wykonane przez lokalne firmy stolarskie. Całość łączy elementy podhalańskiej architektury z prostotą stylu skandynawskiego.

– W nowym skrzydle zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązania multimedialne, dzięki czemu nasi goście biznesowi będą mogli m.in. sterować aranżacją dekoracyjno-świetlną lub skorzystać z zestawów do tłumaczenia symultanicznego. Nowoczesny komfort ma się tutaj łączyć z tym, co dla nas najcenniejsze: niepowtarzalną góralską atmosferą. Na czwartym piętrze nowego budynku powstała Kawiarnia Na Szczycie, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Tatr. To idealne miejsce na kameralne spotkanie biznesowe przy filiżance kawy – przekonuje Karol Pilch.

Hotel Bania Thermal & Ski to największy w Polsce obiekt, zaprojektowany w architekturze lokalnej z wykorzystaniem drewna i naturalnego kamienia. Dysponuje 262 pokojami i apartamentami z 800 miejscami, parkingiem podziemnym na 300 pojazdów, a w ramach każdego pakietu, klienci otrzymują nielimitowany dostęp do Termy Bania.  Duża część energii cieplnej pochodzi z geotermii. Głęboki na 2,5 km odwiert dostarcza wodę termalną o temperaturze 75°C, która wykorzystywana jest nie tylko w nieckach basenowych, ale także do ogrzewania, a nawet dzięki odpowiednim procesom technologicznym, klimatyzowania budynków, tym samym ograniczając zużycie gazu LNG oraz zmniejszając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Obok czystego powietrza, równie istotna jest w rejonach górskich dostępność i maksymalne wykorzystanie wody. Dzięki specjalnym rozwiązaniom, raz wykorzystana woda jest uzdatniana w membranowej oczyszczalni, skąd następnie trafia do armatek śnieżnych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *