Wyniki hoteli w październiku

W październiku hotele w Krakowie i Trójmieście odnotowały niemal identyczne wyniki jak rok wcześniej. W Warszawie i Poznaniu, jak przez cały rok, były one słabsze. Na rynku warszawskim i krakowskim hotele osiągnęły takie same wskaźniki RevPAR na poziomie 273 zł, w Krakowie było wyższe obłożenie (82 proc.), ale w Warszawie wyższa średnia cena (blisko 350 zł) – wynika z danych firmy STR.

Chociaż hotelarze w dużych miastach twierdzą, że wrzesień i październik to już niemal tak samo dobre miesiące, to jednak twarde dane z rynku pokazują, że to wrzesień jest szczytem sezonu biznesowego. Przychody z dostępnego pokoju są wówczas o kilkadziesiąt złotych wyższe, a w Trójmieście nawet o ponad 110 zł. Najwyższy RevPAR w październiku zanotował Kraków, który nieznacznie wyprzedził pod tym względem rynek warszawski, chociaż jeszcze rok temu to w Warszawie ten wskaźnik był o ponad 10 zł wyższy.

WARSZAWA

RevPAR w warszawskich hotelach w październiku spadł o ponad 2 proc. w stosunku do października 2018 r., z ponad 282 zł do niecałych 273 zł (we wrześniu wyniósł 301 zł). Obłożenie hoteli było o 2 punkty procentowe niższe – 78 proc., ale średnia cena ADR utrzymała się na ubiegłorocznym poziomie blisko 350 zł. Co za każdym razem wymaga podkreślenia i pochwały – mimo boomu podażowego, rynek cały czas stara się trzymać cenę, która w całym roku nawet nieco wzrosła do 324 zł, tyle że obłożenie spadło o 2,5 p.p., do 73,6 pro [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Rafał Szubstarski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *