W jaki sposób technologia może wesprzeć hotelarzy? Chatbotami

W hotelarstwie to, co wczoraj jeszcze wydawało się odległą przyszłością, dziś staje się koniecznością. Do 2020 r. aż 85 proc. interakcji z klientami będzie odbywało się bez udziału człowieka. Największe marki i sieci hotelowe już o tym wiedzą, dlatego wdrażają rozwiązania, które mają na celu automatyzację procesów pozyskiwania i obsługi klientów.Czy automatyzacja to konieczność czy udogodnienie, na które stać tylko największych? Co mogą zrobić mniejsze firmy i hotele, by przygotować się do zmian i wykorzystać bieżące trendy? Na początek przyjrzyjmy się wyzwaniom, z jakimi mierzy się obecnie branża hotelarska. Do 2025 r. millenialsi będą stanowić 75 proc. grupy zakupowej i rynku pracy. Jakie mają wymagania, czego oczekują od obsługi klienta? Przede wszystkim oczekują odpowiedzi. I to szybkiej, bo tu i teraz. Według raportu GDMA 51 proc. osób oczekuje, że firma będzie dostępna 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. W jaki sposób technologia może pomóc sprostać tym wyzwaniom? Odpowiedzią może być technologia, której zadaniem będzie nie tylko podtrzymywanie relacji z gośćmi, ale także pomoc przy dokonywaniu rezerwacji, obsługa gościa, kiedy jest na miejscu w hotelu, jak również budowanie lojalności. Według raportu Gantera, do roku 2020 chatboty będą odpowiedzialne za 85 proc. interakcji w komunikatorach. Jest to bezpośrednio powiązane z tym, że szybkość życia oraz rosnąca konkurencja wymusza na markach dostępność 24/7 i skracający się czas reakcji. A konsumenci są już do tego coraz bardziej przyzwyczajeni. 95 proc. młodych osób jest online na urządzeniach mobilnych i woli komunikować się z przyjaciółmi i markami poprzez wiadomości tekstowe. Przesyłanie wiadomości wzrosło sześciokrotnie w 2015 r. w stosunku do 2010 r.

Chatboty w hotelach

Dlatego kolejnym krokiem jest wykorzystanie chatbotów w hotelach. Chatboty to technologia wspierająca zarówno proces sprzedaży, obsługę, jak i działania marketingowe. Chatbot to wirtualny asystent, [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Anna Wykurz

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *