Janusz Mitulski Człowiekiem Roku Polskiego Hotelarstwa 2019   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju Marriott International w Europie Środkowej i Wschodniej zdobył tytuł Człowieka Roku Polskiego Hotelarstwa 2019 decyzją Kolegium Redakcyjnego „Hotelarza” po konsultacjach z członkami Kapitułu Konkursu Hotelarze Roku 2019. Kontrkandydatami byli Artur Kozieja, właściciel firmy Europlan, oraz Rune Askevold, dyrektor generalny sieci Puro Hotels.

Gdy w marcu 2015 roku obejmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju Marriott Int. w regionie CEE - w Polsce działały dwa hotele tej sieci  z 785 pokojami, a w krajach bałtyckich nie było żadnego. Dzisiaj pod markami Marriotta działa 20 hoteli z blisko 4,2 tys. pokoi (sześć w wyniku przejęcia sieci Starwood), w tym po jednym w każdej z nadbałtyckich stolic. Tylko w tym roku ogłoszone zostały podpisane przez Janusza Mitulskiego umowy na hotele AC by Marriott w Krakowie i Poznaniu, Renaissance na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, Le Meridien w Krakowie przy Wawelu oraz Moxy w Lublinie i Kownie.

W tym roku ruszyły też, podpisane wcześniej, hotele Moxy przy lotniskach Katowice w Pyrzowicach i Ławica w Poznaniu, Moxy w kompleksie Koneser na Pradze w Warszawie, Four Points by Sheraton w Warszawie oraz AC by Marriott w Rydze. W przyszłym roku ruszyć ma kompleks Courtyard by Marriott – Moxy w Szczecinie, ogłoszono już plany otwarcia dwóch hoteli pod marką Autograph Collection w Warszawie i Krakowie oraz kompleksu Residence Inn – Moxy w Warszawie, planowane są kolejne hotele m.in. Moxy w Warszawie i AC by Marriott w Łodzi.

Wszystko to docenione zostało również przez sieć Marriott International i w tym roku Janusz Mitulski awansował na stanowisko starszego dyrektora (senior director) ds. rozwoju sieci Marriott w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to pierwszy awans polskiego managera w strukturach rozwoju jednej z największych sieci hotelowych na świecie. Dotychczas odpowiedzialny był za rozwój sieci w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, obejmującym Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie, a po awansie jego region został powiększony o Ukrainę.

Przez wiele lat był wiceprezesem, a następnie członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, trenerem Akademii Hotelarza, współtwórcą konferencji Hotel Trends Poland & CEE. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *