Qubus Hotel wraca do Katowic   INWESTYCJE

Po trzech latach polska sieć Qubus Hotel wraca do Katowic z nową inwestycją. 4-gwiazdkowy Qubus Hotel Katowice z 97 pokojami zlokalizowany będzie w centrum miasta przy ul.  Moniuszki w sąsiedztwie Muzeum Śląskiego. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2021 r. Będzie to 12. obiekt tej sieci.

O planach otwarcia tego hotelu pisaliśmy już w maju TU . Obecnie sieć oficjalnie potwierdziła te informacje. Inwestycję poprowadzi firma Hotel Inwest, projekt hotelu wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, natomiast designem zajmie się studio architektury wnętrz MIXD. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi do końca roku, a ich koniec planowany jest na kwiecień 2021 roku. Qubus obecny był w Katowicach do 2016 r., dzierżawiąc hotel ulokowany w najwyższym biurowcu na Śląsku – Altus naprzeciwko Spodka. Po zmianie właściciela budynku nowy rozwiązał umowę, a Qubusa zastąpił Courtyard by Marriott.

–  Katowice jako serce aglomeracji śląskiej są bardzo dobrym miejscem na inwestycję. Zdajemy sobie z tego sprawę, przez 13 lat bowiem efektywnie rozwijaliśmy na tym rynku nasz obiekt Qubus Hotel Prestige Katowice. Przyjazna polityka inwestycyjna włodarzy miasta oraz otwartość we współpracy sprawiają, że z radością wracamy do Katowic z nowym konceptem. Jesteśmy też wdzięczni władzom miasta za wsparcie, które tylko umocniło nasze odczucie, że miasto chce by Qubus Hotel wrócił – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel. – W nowym hotelu skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie, w taki sposób aby za 18 miesięcy zaproponować gościom wyjątkowo przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy. Również lokalizacja została wybrana z myślą o wygodzie naszych przyszłych gości. Zależało nam na tym, aby nowy hotel znajdował się w pobliżu najistotniejszych urzędów, centrów biznesowych i atrakcji turystycznych.

 W hotelu znajdą się restauracja z barem, sale bankietowo-konferencyjne i strefa fitness. Zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę oraz garaż podziemny. – Dopracowujemy szczegóły dotyczące materiałów wykończeniowych, testujemy trwałość zaproponowanych nam przez architektów rozwiązań. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw – mówi Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny Qubus Hotel. – Bardzo ważna jest dla nas atmosfera w nowym hotelu. Widzimy jak zmieniają się globalne trendy hotelowe i co za tym idzie rosną wymagania gości, dlatego projektując Qubus Hotel Katowice zwracamy ogromną uwagę na to, by był on naprawdę przyjazny i w pewien sposób prospołeczny. Aranżując przestrzeń skorzystamy zatem z mebli i dodatków od polskich producentów, nawiążemy współpracę z miejscowymi artystami i w ten sposób zaproponujemy naprawdę przyjazny, kameralny hotel biznesowy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *