Jacek Karnowski, prezydent Sopotu: Chcemy uregulować najem krótkoterminowy   "HOTELARZ"

Władze Sopotu chcą prawnie uregulować kwestię najmu krótkoterminowego. Razem w Krakowem, a także ze Związkiem Miast Polskich, opracowują projekt zmian do ustawy o usługach hotelarskich, dający miastom narzędzia do egzekwowania sankcji za nieprzestrzeganie prawa.

Jak tłumaczył Jacek Karnowski, prezydent Sopotu podczas Śniadania „Hotelarza” poświęconego sopockiemu rynkowi hotelarskiemu (zapis całej debaty w najnowszym „Hotelarzu”) – Chodzi o to, żeby uniknąć np. takich sytuacji, że ktoś rezerwuje nieistniejące mieszkanie, a także aby zminimalizować negatywne skutki obecności turystów dla mieszkańców. Wobec tego chcielibyśmy żeby ten najem krótkoterminowy, którym zajmowali się też moi rodzice, mój dziadek, czy moja rodzina, dalej mógł istnieć, tylko w sposób cywilizowany. Żeby wynajmujący apartament brał odpowiedzialność za zachowanie swoich gości, żeby działał zgodnie z prawem i we współpracy z mieszkańcami.

Za jakie przewinienia miasto mogłoby wykreślić obiekt z ewidencji, czy Sopot planuje samodzielnie wprowadzić jakieś rozwiązania, jak miasto zamierza walczyć z szarą strefą? O tym wszystkim w najnowszym „Hotelarzu”, którego prenumeratę zamówić można TUTAJ.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *