Ruszyła budowa Baltic Wave w Kołobrzegu   INWESTYCJE

Po zakończeniu prac przygotowawczych rozpoczęła się faza właściwych prac budowlanych przy hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu. Będzie to jeden z najwyższych i największych budynków w Kołobrzegu z m.in. 468 apartamentami i basenem panoramicznym typu infinity-edge. Zakończenie budowy hotelu, w którym apartamenty sprzedawane są w systemie condo planowane jest na koniec 2021 r.

Hotel Baltic Wave powstaje na działce o powierzchni 6 762 m kw. zlokalizowanej w centrum dzielnicy uzdrowiskowej w Kołobrzegu, między ul. Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki, 200 m od plaży. Docelowo budynek będzie posiadał 14 kondygnacji, a jego wysokość osiągnie blisko 50 metrów. Powierzchnia całkowita hotelu wyniesie 44 367  m kw., a użytkowa 40 907 m kw. W budynku powstanie 468 apartamentów o powierzchni od 29 do 130 m kw., a także bogata strefa udogodnień m.in. kryty kompleks basenowy, strefa spa&wellness, bar i kawiarnia widokowa, restauracje i centrum konferencyjne.

Obecnie trwają prace związane z budową kondygnacji podziemnych, na których będzie znajdował się garaż, kryty kompleks basenowy, kręgielnia, zaplecze techniczne oraz część konferencyjna hotelu. Wybudowano w 70 proc. obwodowe ściany kondygnacji podziemnych w systemie tzw. ścian szczelinowych (francuska spółka Soletanche Polska), natomiast prace ziemne w zakresie wykonywania wykopu pod garaże podziemne i płytę fundamentową posadowioną ponad 12 metrów pod poziomem terenu objęła w systemie generalnego wykonawstwa spółka Silvernix. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci.

Apartamenty hotelowe są dostępne w sprzedaży w systemie condo. Największym zainteresowaniem cieszą się lokale położone na najwyższych kondygnacjach, posiadające widok na morze. Apartamenty będą w przyszłości zarządzane przez profesjonalnego operatora, a ich właściciele będą mogli wybierać pomiędzy otrzymywaniem czynszu z wynajmu stałego bądź zmiennego, uzależnionego od obłożenia obiektu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *