Grano na Wyspie Spichrzów ruszy w kwietniu. W condo   INWESTYCJE

Zbliża się termin zakończenia budowy 4-gwiazdkowego hotelu Grano ze 136 pokojami, który realizowany jest na gdańskiej Wyspie Spichrzów przez spółkę Dekpol Deweloper. Ukończenie inwestycji nastąpi w lutym 2020 roku, a pierwszych gości hotel przyjąć ma w kwietniu.

Hotel Grano to kolejny obiekt należący do sieci hotelowej Grano Hotels, utworzonej latem tego roku. W ramach nowej marki funkcjonują już Hotel Number One by Grano oraz Grano Apartments (wcześniej Apartamenty Nowa Motława). Obiekty te goszczą turystów już od 2017 roku i również mieszczą się na Wyspie Spichrzów. – Przyjmujemy już pierwsze rezerwacje na pobyty w hotelu Grano od kwietnia przyszłego roku. Wierzymy, że połączenie wysokiego standardu, doskonałej lokalizacji oraz atrakcyjnych udogodnień sprawi, że na pobyt w Hotelu Grano zdecydują się liczne grupy gości, poszukujących komfortu na najwyższym poziomie, a także niezapomnianych doświadczeń – mówi Arkadiusz Skobrosz, dyrektor hotelu Grano. W hotelu zaprojektowano strefę SPA i wellness, wyposażoną w basen, siłownię oraz trzy gabinety zabiegowe, a także autorską restauracją, w której będą królować dania kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu. Do lokalu będzie przynależał letni ogródek.

Bryła budynku zaprojektowana przez Biuro Architektoniczne KD KOZIKOWSKI DESIGN nawiązuje do zabytkowych spichlerzy, z których niegdyś słynęła ta część miasta. Posiadały one charakterystyczne strzeliste dachy, które odwzorowano w architekturze hotelu. Do dawnych dziejów nawiązuje także sama nazwa obiektu – „grano”, czyli po włosku „ziarno” to hołd oddany czasom świetności Wyspy Spichrzów, której spichlerze setki lat temu magazynowały zboże przeznaczone na handel. Motywami, które królują w designie wnętrz są natomiast kwiaty i wino. Oryginalny projekt wnętrz to dzieło renomowanego studio Ideograf – Pauliny Czurak. Pokoje zostaną wyposażone w nowoczesne rozwiązania high-end m.in. indywidualnie sterowaną klimatyzację czy telewizory SMART TV z systemem iLumio oraz możliwością korzystania z platformy Netflix. Goście będą mogli dostać się do pokojów zarówno za pomocą tradycyjnej karty, jak i specjalnej aplikacji wyposażonej w wirtualny klucz. W obiekcie powstanie również strefa biznesowa, którą stworzą trzy przestronne sale konferencyjne.

Deweloperem odpowiedzialnym za realizację inwestycji jest Dekpol Deweloper. Spółka Dekpol pełni również funkcję generalnego wykonawcy obiektu. Główne prace budowlane w hotelu zakończyły się w październiku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *