RADISSON HOTEL & SUITES, Gdańsk – Debiutem Roku w Rankingu „Hotelarza”   "HOTELARZ"

W grudniowym wydaniu „Hotelarza” już po raz 11 rozstrzygamy ranking 7NAJ (bo w siedmiu kategoriach), w którym nagradzamy najważniejszych ludzi, hotele i sieci oraz wskazujemy najważniejsze zjawiska ma polskim rynku hotelarskim. W kategorii Debiut Roku wygrał Radisson Hotel & Suites Gdańsk.

RADISSON HOTEL & SUITES, Gdańsk

Pierwszy poza USA hotel pod marką Radisson (nie mylić z Blu i Red) i największy hotel otwarty w tym roku w Polsce. Jak również największy hotel w Gdańsku i woj. pomorskim. 341 pokoi i apartamentów w centralnej lokalizacji na Wyspie Spichrzów z największym hotelowym centrum konferencyjnym o powierzchni 1 tys. m kw., rozbudowaną strefą SPA & wellness i kilkoma outletami. Do tego z bardzo udanym designem opartym na połączeniu skandynawskiego minimalizmu z bursztynem. W kompleksie Deo Plaza z pasażem gastronomiczno-usługowym na kształt warszawskich Koszyków.

Mimo dużej podaży nowych hoteli na gdańskim rynku (choćby na samej Wyspie Spichrzów otwarto w tym roku również Holiday Inn, a wcześniej No. 1 by Grano w kompleksie Nowa Motława z jeszcze więkzszym aparthotelem i Puro Hotel, w 2020 r. rusza kolejny hotel Grano, podpisano umowę na Renaissance'a, w ostatnim czasie otwarto też w Gdańsku m.in. dwa Hamptony by Hilton, ibisa, IBB Długi Targ, a wcześniej hotele Almond, Sadova Hotel, Focus czy Craft Beer), akurat taki hotel w takiej lokalizacji powinien sobie najprędzej poradzić. Właścicielem jest przedsiębiorca Zbigniew Nowak, za projekt budynku odpowiadało biuro KD Kozikowski Design, a wnętrza zaprojektowała pracownia LOFT Magdalena Adamus.

 Nominowane zostały też hotele:

  • Bachleda Luxury Hotel Kraków MGallery - Pierwszy hotel w Polsce pod tą marką premium. I dobrze oddający jej ducha, który wyraża się w samej nazwie hotelu: Luxury Hotel. Połączenie krakowskiego art déco i paryskiej elegancji w luksusowym wydaniu z wysublimowanym designem i eleganckimi przestrzeniami wykończonymi z dbałością o najmniejsze szczegóły
  • Moxy Praga Warszawa - Bardzo ciekawy projekt hotelowy oddający dynamicznego ducha marki Moxy, otwarty w dawnej destylarni w kompleksie Centrum Praski Koneser – zrewitalizowanej XIX-wiecznej wytwórni wódek
  • Puro Warszawa i Łódź - Dwa 150-pokojowe hotele w ścisłych centrach Warszawy i Łodzi. Obydwa potwierdzają wszystkie auty marki Puro Hotels, dzięki którym tak dynamicznie się ona rozwija.
  • Vienna House Mokotów, Warszawa - Industrialny wystrój łączy się z nowoczesnym i ekologicznym podejściem do gościnności, a śródziemnomorski styl życia ze swobodnym lobby life .

Z szerszymi uzasadnieniami można się zapoznać w grudniowym wydaniu „Hotelarza”.

DEBIUT 2018: RENAISSANCE AIRPORT, Warszawa

DEBIUT 2017: RADISSON BLU RESORT, Świnoujscie

DEBIUT 2016: MERCURE STARE MIASTO, Kraków

DEBIUT 2015: PURO, Gdańsk

DEBIUT 2014: HAMPTON BY HILTON CENTRUM, Warszawa

DEBIUT 2013: DOUBLETREE BY HILTON, Łódź

DEBIUT 2012: NARVIL SPA & CONFERENCE, Serock

DEBIUT 2011: KRASICKI, Lidzbark Warmiński

DEBIUT 2010: HILTON, Gdańsk

DEBIUT 2009: ANDEL’S, Łódź


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *