MGALLERY – Marką Roku na polskim rynku hotelarskim   "HOTELARZ"

W rankingu 7NAJ publikowanym w grudniowym „Hotelarzu” nagradzamy najważniejsze zjawiska na rynku hotelarskim w mijającym roku w siedmiu kategoriach. W kategorii Marka Roku wygrała MGallery, która zadebiutowała trzema hotelami.

MGALLERY, Accor

Zadebiutowała w tym roku, otwierając dwa bardzo dobre hotele: Bachleda Luxury Hotel w centrum Krakowa i The Bridge na Ostrowie Tumski we Wrocławiu, podpisała też umowę na wprowadzenie pod markę MGallery z początkiem nowego roku 5-gwiazdkowego hotelu Rezydent w Sopocie, którym dotychczas zarządzała Radisson Hotel Group. Hotel MGallery powstać ma też w Juracie, w projekcie, który początkowo zapowiadany był jako Royal Tulip. Łącznie to ok. 500 pokoi w czterech hotelach.

MGallery Hotel Collection to marka hoteli butikowych, która zadebiutowała w 2008 r. Kultura i historia przenikają się w nich z nowoczesnym designem i sztuką współczesną. Jako marka hoteli butikowych, każdy MGallery jest unikatowy, ale cechą wspólną są charakterystyczne elementy, dzięki którym wszystkie obiekty stanowią spójną kolekcję.

NOMINACJE

RADISSON, Radisson Hotel Group

Zaledwie otwarto w tym roku w Gdańsku pierwszy podpisany hotel tej marki poza Ameryką z 341 pokojami, a już niedługo później podpisano umowy ze Zdrojową Invest na wprowadzenie pod nią powstających hoteli w Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie, co łącznie daje ok. 550 pokoi w trzech hotelach.

ROYAL TULIP, Louvre Hotels Group

W tym roku ogłoszono trzy spektakularne projekty pod nieobecną dotychczas w Polsce marką Royal Tulip – blisko 450-pokojowy Royal Tulip Apartaments w projekcie Marvipolu na bliskiej Woli w Warszawie oraz dwa obiekty Zdrojowej Invest w Kołobrzegu (Sand Hotel) i Szklarskiej Porębie (Cristal Resort), które mają być wprowadzone do sieci w 2020 r. Razem to blisko 700 pokoi w trzech obiektach.

MOXY, Marriott International

Marka zadebiutowała w Polsce w 2018 r., otwierając hotel przy lotnisku Katowice-Pyrzowice, a w tym roku dołączyły do niego dwa kolejne: przy lotnisku Poznań-Ławica (należący tak jak pierwszy do Polskiego Holdingu Hotelowego) oraz w kompleksie Koneser na Pradze w Warszawie. W 2020 r. otwarty ma zostać Moxy w Szczecinie w combo z Courtyardem by Marriott. Powstają też dwa kolejne hotele tej marki w Warszawie, a ponadto podpisano umowę na hotel w Lublinie. Łącznie to byłoby ok. 800 pokoi w siedmiu hotelach. Pod marką, która – przypomnijmy – zadebiutowała w Polsce zaledwie w ubiegłym (jeszcze) roku.

MARKA 2018: Hampton by Hilton

MARKA 2017: Holiday Inn

MARKA 2016: ibis Styles

MARKA 2015: Hampton by Hilton

MARKA 2014: Hilton (DoubleTree/Garden Inn/Hampton)

MARKA 2013: Mercure


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *