Dariusz Guzek zarządza hotelem w Rzeszowie   PERSONALIA

Dariusz Guzek, były właściciel hotelu Velaves i nigdy nie ukończonej inwestycji 4 Kolory we Władysławowie, zarządza obecnie hotelem Bristol Rzeszów Tradition & Luxury.


Dariusz Guzek to bardzo kontrowersyjna postać, o której działalności biznesowej pisaliśmy w „Hotelarzu” niejednokrotnie. Przedsiębiorca był właścicielem hotelu Velaves we Władysławowie, ale stracił go w 2014 roku na skutek długów, a następnie hotel został zlicytowany przez syndyka i zmienił nazwę na Maloves. Guzek w międzyczasie kupił od Echo Investment bardzo atrakcyjną działkę na Polance Redłowskiej w Gdyni, na której także postawić miał hotel. Biznesmen przekładał kolejne terminy rozpoczęcia inwestycji, roztaczając coraz bardziej fantastyczne wizje nowego miejsca. Budowy jednak nigdy nie rozpoczęto, a miasto odzyskało grunt w 2016 roku.

Później o Dariuszu Guzku było znów głośno przy okazji sprzedawanej w systemie condo inwestycji 4 Kolory we Władysławowie, która liczyć miała 1000 pokoi i stałaby się największym hotelem w Polsce. Realizowany przez spółkę Guzka kompleks składający się z 4 skrzydeł budowany był na działce o powierzchni 4,5 ha zlokalizowanej kilometr od plaży i oddany miał być do użytku w 2014 roku. W międzyczasie obiekt zmienił nazwę na Lemon Park i faktycznie sprzedał niemal 2 tys. pakietów pobytowych w bardzo atrakcyjnych cenach poprzez portal Groupon na wakacje 2014 roku.

Lemon Park/4 Kolory

Jak pisaliśmy wówczas obiekt choć gości przyjął, to okazało się, że „część pokoi nie jest gotowa, windy nie działają, a personel nie radzi sobie z obsługą gości. W części obiektu trwały prace wykończeniowe. Brakowało prądu i ciepłej wody. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Pucku mówił, że obiekt jest dopuszczony do użytku. Po wizycie reporterów Panoramy w Powiatowym Inspektoracie Sanitarno-Epidemiologicznym, okazało się, że właściciel Lemon Park działa dodatkowo bez zgody i wiedzy Sanepidu. Po dokonaniu kontroli podjęto decyzję o natychmiastowym zamknięciu restauracji.” Stwierdzono wówczas w restauracji „brud, brak wody i środków dezynfekcyjnych oraz rażące uchybienia sanitarne”.


Rok później po raz ostatni informowaliśmy o 4 Kolorach/Lemonie, pisząc, że „UOKiK nałożył na Home Broker 330 tys. zł kary w związku z zachęcaniem konsumentów do zakupu pokoi w inwestycji 4 Kolory we Władysławowie, która nigdy nie została ukończona. Według Urzędu, Home Broker bagatelizował ryzyko, a gdy było ono już nie tylko hipotetyczne, ukrywał je przed konsumentami „zważając jedynie na interes własny i grupy kapitałowej, do której należy”.


Z anonimowych informacji w internecie wynikało, że Dariusz Guzek zapadł się pod ziemię. Niektórzy mówili też o wypadku samochodowym jakiemu miałby ulec inwestor i otrzymać rentę z powodu niezdolności do pracy. Przedsiębiorca odnalazł się jednak i wcale nie zmienił branży w której działał. Zarządza on obecnie jako dyrektor generalny hotelem Bristol Rzeszów Tradition & Luxury. W wrześniu ubiegłego roku brał także udział jako juror i przedstawiciel hotelu Bristol w wyborach Miss Earth Poland 2019.

Dysponujący 140 pokojami i otwarty w 2013 roku Bristol Tradition & Luxury w Rzeszowie jest pierwszym 5-gwiazdkowy hotel w woj. podkarpackim. Inwestorem jest rzeszowskie Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Fasada Investment.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *