W Zakopanem ruszył Bachleda Resort   OTWARCIA

Dzisiaj otwarty został w centrum Zakopanego aparthotel Bachleda Residence ze 124 pokojami i pięcioma apartamentami w standardzie 5-gwiazdkowym. Razem z 3-gwiazdkowym hotelem Wersal tworzą Bachleda Resort. W nowym obiekcie znajdują się m.in. strefa SPA & wellness z basenem, restauracja i parking podziemny, a jesienią otwarta ma zostać część konferencyjna. 

Inwestorem Bachleda Resort jest Bachleda Grupa Inwestycyjna, do której należą również m.in. Mercure Kasprowy w Zakopanem i Bachleda Luxury Hotel MGallery w Krakowie. Nowa inwestycja, zlokalizowana przy ul. Tetmajera, 300 m od Krupówek, ma charakter „pięciogwiazdkowego zespołu rezydencyjnego”. Bachleda Residence nawiązywać ma do lokalnego folkloru, regionalnego wzornictwa i górskiego otoczenia, jednocześnie czerpiąc z najnowszych trendów w designie. Hall mieści rezydencyjne foyer utrzymane w klimacie luksusowych górskich resortów. Strefa SPA & wellness składa się basenu i jacuzzi, sauny fińskiej i łaźni parowej oraz siłowni, a wkrótce otwarta ma zostać też część zabiegowa. Restauracja à la carte oferuje kuchnię włoską, a w obiekcie znajduje się też Zakopane Lounge & Bar. W podziemiu ulokowano parking na 90 miejsc. Jesienią zostaną oddane do użytku dwie sale konferencyjne o powierzchni 350 i 200 m kw. z możliwością podziału na mniejsze.

Jak opisuje pracownia architektoniczna Karpiel Steindel: „W obiekcie zastosowano przeskalowane okapy, strzeliście wyciągnięte poza obrys budynku. Dzięki nim patrząc z dołu na szczyt, można ulec złudzeniu skośności dachu, który w rzeczywistości rozpięty jest na całkowicie płaskiej połaci. Do wykończenia elewacji wykorzystano wyłącznie naturalne materiały, takie jak modrzewiowe drewno oraz kamień z piaskowca”. Na okalających balkonach wprowadzone zostały kamienne donice obsadzone lokalnymi odmianami endemicznej roślinności. „Ten zabieg przywoływać ma skojarzenia z odpornymi na skrajne warunki atmosferyczne roślinami porastającymi granitowe półki skalistych Tatr”. Wnętrza zaprojektowane zostały przez warszawskie ORB Studio.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *