W Bydgoszczy hotele tną ceny, czekają na gości

Organizacja turystyczna Bylot znalazła pomysł na przyciągnięcie turystów do Bydgoszczy. Imprezę połączono z obniżką cen w hotelach i w restauracjach. Na przedostatni weekend wakacji Bylot szykuje festiwal Bydgoskich Hitów Cenowych. - Chcemy pokazać przyjezdnym, że w naszym mieście można spędzić wolny czas przyjemnie i niedrogo. Przygotowujemy specjalne atrakcje turystyczne i promocję obejmującą usługi hotelarskie i gastronomiczne - mówi koordynator festiwalu Krzysztof Kasprzak z Bylotu.

W wyznaczonych hotelach, pubach i restauracjach od 21 do 23 sierpnia będzie nawet o połowę taniej. Nieoficjalnie wiadomo, że zniżki 20 proc. zaoferują m.in. hotele Brda i Ratuszowy. Dwuosobowy pokój w Ratuszowym zamiast 250 zł kosztować będzie jedynie 200. - Ta lista hoteli nie jest jeszcze pełna - mówi Kasprzak. - Prowadzimy rozmowy z właścicielami punktów gastronomicznych. Wstępnie chęć wzięcia udziału w festiwalu Bydgoskich Hitów Cenowych zapowiedziała już jedna ze znanych pizzerii.

Pełna lista hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych objętych zniżką będzie wkrótce na tworzącej się stronie: www.promofestival.pl.

Ale tańsza oferta gastronomiczna i hotelowa to niejedyne atrakcje przygotowane na sierpniowy weekend. 21 sierpnia odbędzie się po raz pierwszy Długi Jarmark na Długiej, czyli ponad 650 metrów straganów, warsztatów i kramów ludowych na najstarszej, kupieckiej ulicy miasta. Dzień później bydgoszczanie i goście przyjezdni będą mogli pójść z przewodnikiem na spacer śladami Józefa Święcickiego i poznać lepiej kamienice z XIX wieku. W niedzielę najważniejsze wydarzenie weekendu - Hity na Czasie - koncert organizowany przez Radio Eska. - Spodziewamy się, że to właśnie fani muzyki zechcą przyjechać do Bydgoszczy i zostać tu na cały weekend - mówi Krzysztof Kasprzak.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Toruń

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.